www.elektronik.si
Gobe
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: NaceKraj: Zagorje ob Savi PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2012 2:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Takole Darko, trobente so že v sušilcu in bodo jutri suhe.
Sedaj si pa ti na potezi glede prevzema.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2012 9:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nace je napisal/a:
V gajbici so zate Darko, samo organiziraj prevzem - lahko tudi posušim, da jih bo malo manj skupaj.
Če jih je pa premalo, bom pa še kaj nabral, saj še kar rastejo.

Ojoj,... tole sem pa skoraj spregledal!

Ma jasno da jih imam rad.

Avtor: NaceKraj: Zagorje ob Savi PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2012 4:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Darko, z moje strani je zadeva delno zaključena. Še dobro, da sem včeraj izkoristil tisti dve uri lepega vremena. Danes pa sneg in mrzlo.
Takole na oko ~ 100g, so se osušile - stenska 3kg "vaga".
Mlel in tolkel jih boš pa sam, da ne bo kdo rekel, da sem ti kaj prepovedanega podtaknil Very Happy .
Za povrh lahko še dobiš nekaj česnovk ali lukova goba, seveda če hočeš.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2012 5:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nace je napisal/a:
Za povrh lahko še dobiš nekaj česnovk ali lukova goba, seveda če hočeš.
To pa ne poznam, vsaj pod tem imenom ne. Imaš kako sliko ?

Avtor: romcKraj: Zapotok nad Igom PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2012 6:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Česnovka česnovka

Tudi sam je še nisem sprobal. Sem pa izvedel, da črne trobente rastejo
vsako leto na istih rastiščih.

Lp,

Avtor: NaceKraj: Zagorje ob Savi PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2012 6:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na tretji sliki, ki sem jo pripel sta dva primerka levo pod turkom.
Bet je črn premera 2-3mm, zelo čvrst ga ne moreš odlomit, klobuk pa max. 3cm. Ko jo spuliš malo bet pomencaš med prsti in povohaš. Značilen vonj po česnu.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 1:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: NaceKraj: Zagorje ob Savi PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 6:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zgornji dve sta podobni kostanjevki, samo da kostanjevka pozaleni ob prerezu.
Spodnja pa je rdečenogi mavelj in jih jaz kar pridno nabiram. Na eni od zadnjih slik, ki sem jih pripel so tudi te zraven.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 12:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Potrjeno - prva in druga sta kostanjevki. Koliko kostanjevka potemni pa je odvisno od mnogo česa. Največ od tal na katerih raste in od starosti. Na dotik mnogokrat ne spremeni barve. Če pa jo prerežemo pa barvo lahko spremeni samo na robovih.

Drugače pa je kostanjevka odlična goba, povsem primerljiva z jurčki.

Avtor: lauraKraj: Sobota PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 1:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hi!Seveda tudi Prekmurci nabiramo gobe.Imamo to srečo da Goričanci ne poznajo več kot 4-5 vrst gob in jih tudi ne nabirajo Applause Sedaj je čas za zimsko kolobarnico,vijoličasto kolesnico,zajčke,polževke,velikega slinarja...
Bilo bi dobro ko že slikate gobe da jo poslikate celo(dnišče,bet,trosovnica,klobuk),se da bolje ugotoviti vrsto gobe.
Pa obilo užitka ob nabiranju!

Avtor: lauraKraj: Sobota PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2012 2:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
VolkD je napisal/a:
s54jp je napisal/a:
Pravkar sem prispel na vikend in me dočakal "kup" gob za katere nisem siguren kaj so.

Po videzu bi se šlo za eno od polstemk. Verjetno za navadno polstenko. No kakorkoli vse polstenke so užitne.

Jaz bi rekel da je to kravjača,ne polstenka.Je pa tudi užitna.

Avtor: NaceKraj: Zagorje ob Savi PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2012 12:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Katere gobe so to?

Avtor: lauraKraj: Sobota PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 2:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hi!Prva goba je vijoličasta bledivka(po Antonu Polerju).Sam sem jo dosti nabiral zaradi meni prijetnega okusa(vemo da o okusih ne gre razpravljati) in trdnega mesa.
Druga slika je jasno iz rodu gobanov,vendar se nisem nikoli preveč poglabljal v gobane z rdečo trosovnico,ker je med njimi tudi vražji goban ki je strupen.Tretja slika najbolj spominja na Fechtnerjev goban ki je užiten,če ne greni(lahko je grenki goban).Zadnja najbolj spominja na vijoličasto koprenko(mlada goba ima izrazito kopreno med betom in klobukom-odtod ime) in je užitna.Podobna ji je lilasta debelonožka,ki ima precej debelejši bet in je strupena.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 11:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za drugo sliko bi rekel, da je žametasti goban. Je pa to silno težko določiti vrsto gobe iz ene same slike.
Žametasti goban je pogojno užiten. Potrebno ga je prekuhati in vodo odliti.

Sam ga ne nabiram, ker je v času njegove rasti mnogo boljših gob.

Avtor: NaceKraj: Zagorje ob Savi PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 2:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najprej hvala obema. Takrat, ko sem ga slikal, ga nisem hotel odtrgat in sem skoraj leže slikal s telefonom. Je pa klobuk dokaj svetle barve, kar po fotografiji težko vidiš.

No pa še današnja skromna bera.

Stran 7 od 15

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group