www.elektronik.si
Spletni tečaj Altium-a
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Programska oprema

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2012 11:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
aljoš je napisal/a:
Ma jaz se še zmeraj "usirjem" ko ga prižgem.... Rolling Eyes

Sčasoma bom zmogel ker bom prisiljen iti na Altiuma.... Wink

Poglej si prvih nekaj videov(1. vaja). Boš videl, da lahko osnove(od sheme do izvdbe) poznaš že v dobrem popoldnevu. Potem pa samo začni svoje naslednje vezje risati v altiumu.
2ga vaja je namenjena že za večja vezja, vendar mora biti na faksu precej strnjeno vse skupaj, ker je časa za altium samo za 4 vaje.

Avtor: MihecKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2012 11:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot pripombo naj povem da kljub končani izobrazbi z nazivom dipl. ing. el. nisem nikol stopil v stik z programi za načrtovanje tiskanih vezji. Ker je potreba in želja po tem delčku mozaika hotela da se naučim nekaj kar mi bo koristilo tako profesionalno kot za hobij, sem se odločil za Altium. Po skoraj enomesečnem občasnem učenju (altiumova domača stran - video, pdf) sem program naštudiral do te mere da brez problema zrišem enostavno tiskanino z lastnim kreiranjem knjižnice. Priporočam!

Avtor: T-bagKraj: Kr-Lj PrispevekObjavljeno: Sob Nov 10, 2012 12:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vseeno priporočam, čeprav je 3d modul top šit. Zrišeš elektoniko, jo želiš shranit v .step, za npr. ProE ali SW pa ti naredi totalen šit. Rolling Eyes No pa še polno drugih bugov ima. Dancing

Avtor: anatomKraj: PO PrispevekObjavljeno: Sob Nov 10, 2012 4:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Super zadeva! Zdaj se celo sam spravim na Altium.

Nazadnje urejal/a anatom Ned Nov 11, 2012 2:26 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: crtoKraj: Ptuj PrispevekObjavljeno: Sob Nov 10, 2012 10:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odlični videi, Altium pa mi je itak všeč,
vse pohvale

LP
Crto

Avtor: sarsKraj: Vransko PrispevekObjavljeno: Sob Nov 10, 2012 11:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pohvale tudi z moje strani. Kar naenkrat ni več tako kompliciran Very Happy

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 5:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sars je napisal/a:
Kar naenkrat ni več tako kompliciran Very Happy

Čakaj, da se lotiš izdelave kompletne dokumentacije projekta, od BOM do verzij in variant. Bug-crash-bug-crash Sick Variante še v najnovejši desetki ne delujejo d'oh!
Program res da veliko omogoča, dodali so toliko funkcij, da je popolnoma nepregleden, od vseh teh pa jih vsaj četrtina ne deluje, kot bi morale.

Da ne bom povsem offtopic - odlično, da se je en profesor malo premaknil naprej (pa čeprav 5 let prepozno).

Avtor: IzidorMKraj: Lj PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 12:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanima me, koliko od vas bi zadevo dejansko uporabljalo, ce bi jo morali kupiti :)

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 1:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
stari Protel 98SE je bil prav lušten

Citiram:
Zanima me, koliko od vas bi zadevo dejansko uporabljalo, ce bi jo morali kupiti Smile

Ammmmmmmm ....... verjetno nihče Question

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 1:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
In če bi bila cena 100€ je odgovor isti. Na firmah po Sloveniji ga večinoma že imajo, na faksu pa pač dobimo 1letno licenco.

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 2:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za 100€ ga takoj kupim.

Avtor: matjazkariz PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 2:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ker smo že malo offtopic; a kdo spremlja, kaj se zadnje čase dogaja na Altiumu? V bližnji preteklosti so odpustili večino zaposlenih in preselili poslovne prostore - se pravi so na veliko nižali tekoče stroške.
Pred kratkim pa so odstavili direktorja in ustanovitelja Altiuma Nicka Martina. Teden kasneje je kot solastnik podjetja vložil predlog za razrešitev članov uprave. Vrednost delnic, ki tako ali tako ni bila bog ve kolikšna, pada... Bolj slabo kaže za Altium.

In zdaj vprašanje; Če gre Altium po gobe, ali pomeni, da program ostane brez lastnika in posledično postane javno dobro Wink ?

Dorijan, ali bodo celotna predavanja osredotočena na Altium? Kaj pa ostali programi, na primer Orcad?

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 4:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zahvaliti se moram Dorianu za linke, ki mi jih je poslal...
Do danes že zrisal shemo z micenim mikrokontrolerjem, ustvaril knjižnico, vse tipi topi do konca...

Pot je še dolga za profi risanje ampak nekje je treba začeti....

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 7:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Altium je večino proizvodnje preselil iz Australije na kitajsko, ker je bilo v Australiji veliko pomanjkanje kadra.

matjazkariz je napisal/a:
In zdaj vprašanje; Če gre Altium po gobe, ali pomeni, da program ostane brez lastnika in posledično postane javno dobro Wink ?

Pomoje je to zgolj wishfull thinking.

Citiram:
Dorijan, ali bodo celotna predavanja osredotočena na Altium? Kaj pa ostali programi, na primer Orcad?

Samo altium, že tako je časovna omejitev 4vaje po 3ure. Sem pa videl včeraj OrCad na sejmu in kar dobro zgleda.

Avtor: MaRkiZ PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2012 12:00 pm    Naslov sporočila:  Prihodnost Altiuma
----------------------------------------------------------------------------
Tudi sam sem na sejmu gledal Orcad in je res špica, vsaj kar se tiče simulacij, signal integrity ima dobro narejeno, saj izhaja iz teh krogov. Če se bo izkazalo, da gre Altiumu slabo, takoj prešaltamo pri vajah na Orcad.

Stran 2 od 6

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group