www.elektronik.si
Spletni tečaj Altium-a
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Programska oprema

Avtor: rajoKraj: Lblana PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 7:50 pm    Naslov sporočila:  Ansoft
----------------------------------------------------------------------------
V SemiCond.IntLib.

Avtor: kornjaceKraj: Goriška Brda PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 8:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Izbereš to knjižnico in v njej bi mogel bit footprint...

Avtor: rajoKraj: Lblana PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 8:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala ti ampak ne boš vrjel sem šel še enkrat poskusit in zdaj so se mi pokazale vse knjižnice Shocked in stvar deluje. Danes sem pa to poskusil že 10x pa mi ni uspelo Brick wall . Hvala še enkrat vsem. Mr. Green

Avtor: rajoKraj: Lblana PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 7:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo ga stvar mi spet ne deluje Doubt

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 9:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
stisni tiste tri pikice ... in lastno ročno najdi knjižnico na disku

Avtor: rajoKraj: Lblana PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 9:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vse to nardim pa še vedno ne dela. Na trenutke mi stvar dela in potem spet zgine. Think

Avtor: rajoKraj: Lblana PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2012 9:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ugotovil sem, da se mi pojavijo knjižnice oziroma footprinti šele takrat ko zgeneriram PCB.

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 11:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vse lepo in prav, naredim shemo, izvozim vse v PCB... noro naredil vse skupaj...
Ztaknilo se mi j pa pri molex konektorju. Sem za s čarovnikom zrisal, za shemo in footprint, a mi pinov ne poveže... nikakor..kaj hudiča delam narobe??? Rolling Eyes

Dodajam izidelano knjižnico...

EDIT: Že pogruntal... napaka je bila v oznakah designatorjev... rešeno! Wink

Avtor: kornjaceKraj: Goriška Brda PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 1:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pinov ti ne poveže ker imaš v shemi ter v PCB-ju drugačno poimenovane. V shemi si pine poimenoval od 9 do 14, v pcbju pa od A1 do A6.

Spremenit moraš Designator, da se bojo pini lahko ujemali.

Lp, Jure


Nazadnje urejal/a kornjace Pon Dec 10, 2012 5:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 4:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mi je že uspelo.... Hvala kornjače!

Drugače imam pa nekaj vprašanj:

1. V vezalni shemi imam element povezan, ko ga importam v PCB, ni povezan, ali pa samo en pin? Ali morem vsepovsod, kadar priključim nov element v shemi zraven delat "manual junction"?

2. Kako najhitreje pregledati shemo, če je vse povezano? (Eagle ima DRC oz. ERC report)

3. Če se sprehajam po shemi s "crossprobe" da vidim kje in kam gre katera povezava v PCB, mi zmeraj ko na shemi kliknem na povezavo PCB toliko pozooma, da ga moram za vsako odzoomati...

Hvala za pomoč še nevednemu janezku o altiumu... Mr. Green

Avtor: kornjaceKraj: Goriška Brda PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 5:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Altium ima tudi DRC. Tools -> Design rule check (prau prvo pod tools) Mr. Green
Prvega vprašanja pa nisem najbolj zastopil.. Think

Lp, Jure

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 8:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem poskusil vse še 1x povezati čez pine elementov, tako da naredi "modre bunkice" se pravi junction.
Zanimivo mi je to, da mi g.Brekalo pošilja relame, kakšno akcijo imajo, softver pa ne zna narediti to, kot je bilo v "iglu".. Namreč če si element povezal na eno linijo in se je spojil, si element premaknil v shemi in je šlapovezava za njim, tako da si bil 1000% da je element spojen.... Altium tega ne zna??? Anxious

Avtor: kornjaceKraj: Goriška Brda PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 9:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hehe, tudi to zna! Razz
Ko premikaš element, drži ctrl tipko Wink

Avtor: ticlaKraj: Župečja vas PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 9:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Preden klikneš na element pritisni in drži CTRL, potem po povezavo poleg vleklo
Me je že kornjace prehitel

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2012 9:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala mojstri! Z vami življenje postane lažje in prišparaš na živcih!...

Stran 4 od 6

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group