www.elektronik.si
Spletni tečaj Altium-a
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Programska oprema

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2012 11:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še nekaj me matra... Sad
Zakaj mi zraven nekaterih elementov napiše dodatno oznako v oklepaju? Primer: C3(C8)?

Tuti ko shemo uvozim v PCB mi nekatere elemente ne poveže, drugi elementi imajo kar vprašaj za oznako.... pa tudi ni povezan...Kr neki.... d'oh!

Zgleda bom obupal... Rolling Eyes

Prilagam shemo (moja prva zato nč smeha prosim... Smile )

Avtor: kornjaceKraj: Goriška Brda PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2012 11:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne obupat! Very Happy Ni tako hudo!

Dvojne oznake ti najbrž dela, ker kopiraš komponento, ki jo že imaš na shemi. Se pravi imaš upor R1 in ga rabiš še drugje, kopiraš tisti upor in ga prilepiš kamor ga rabiš. Tako dobiš upor R?(R1). (nisem pa prau 100% da je to fora no...)

Ko postaviš vse elemente, pojdi pod Tools -> annotate schematics quietly.
Tako ti bo vse elemente ki imajo še ? nadomestilo s številkami po vrstnem redu.

Lp, Jure

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2012 2:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa pomenijo cik-cak rdeče črti pod elementi? Namreč nikakor mi jih v PCB ne poveže... kako vem, da je kondl v tem primeru res povezan, Kajti če ga v shemi "primem" s CTRL tipko, mi lepo gre vez zraven, v PCB pa ni povezan..kaj delam hudiča narobe?

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2012 2:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Izgleda da imaš več elementov označenih z enako oznako. Recimo imaš R3 pa spet R4,....

To urediš z annotate funkcijo.

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2012 2:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nak, to sem že naredil.... Wink

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2012 4:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri prevajanju javi napake tvoja shema, in sicer pri portih. Za tvoj namen je dovolj, če uporabiš namesto port kar net label in jih lahko poimenuješ enako, da se med seboj povežejo.

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2012 4:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bom poskusil....Hvala!!! Applause

Avtor: GJKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 9:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za tiste, ki ne dobivalo Altium Europe obvestil.
Kako narediti 3D komponento.

LP GJ

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 2:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vprašanje:
Kako narediti posamezne roome v shemi? Namreč ko sem uvozil iz sch v pcb mi je narisalo roome v pcb katere sem pobrisal. Kako spet označiti sklope v shemi npr. močnostni del, DC del, ....da bi imel vsak sklop svoj room?

Hvala za odgovore!

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 3:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
še enkrat preneseš: Design-> Import changes from

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 4:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam mi kompletno vse elemente v en room da... Želim pa posamične roome... Rolling Eyes

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 4:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
aljoš je napisal/a:
Sam mi kompletno vse elemente v en room da... Želim pa posamične roome... Rolling Eyes

1 shema => 1 room , moraš porazdeliti na več shem če hočeš imeti več roomov.
Zakaj bi pa jih rad imel več? Mogoče se da kaj drugače rešit.

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 8:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na shemi imam narisan napajalni del, pa močnostni del, čipovje...
Sedaj bi pa rad vsak ta del sheme dal v svoj room. Napajalni v svoj room, močnostni v svoj room... Gre se pa zato, da ko uvozim v pcb, da mi lepo vse elemente ki sem jih zajel v shemi v svoj room uvozi tudi v board v svojem room-u. Zaradi lažje postavitve elementov....

Avtor: TonnyKraj: Vrhnika - MS PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 9:09 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ni točno to, kar želiš, ampak ima zelo podobno funkcijo... V shemi označiš elemente enega sklopa (obkrožiš, ali klikaš ob pritisnjeni tipki SHIFT). Tako se ti označijo tudi komponente v pcb. Klikneš (in držiš) enega od elementkov in vse skupaj neseš na svoj konec, kjer jih potem smiselno zlagaš. Ko meniš, da si zložil tako, kot si si zaželel, jih lahko združiš v unijo, da je premikanje po plošči enostavnejše.

Avtor: GregorNKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 10:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
GJ je napisal/a:
Za tiste, ki ne dobivalo Altium Europe obvestil.
Kako narediti 3D komponento.

LP GJ


Odlično, le da bi bilo fajn če bi se pravilno izražali (nočem biti pikolovski) le z začudenjem in veseljem sem odprl in pričakoval, kar je pisalo "Kako narediti 3D komponento" na koncu vidim, da je "le" prikazano kako se namesti 3D ohišje komponente Smile Ampak sem dobil nekaj koristnih trikov za katere nisem vedel Very Happy

Stran 5 od 6

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group