www.elektronik.si
Spletni tečaj Altium-a
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  :||:
www.elektronik.si -> Programska oprema

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2013 10:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni se je pa danes naredilo "sranje" Rolling Eyes

Zrisal sem shemo, dam v PCB, vse OK... Pritisnem autorouter in lepo zruta vse skupaj...
Pol sem se pa nekaj igral v "edit rules" in sedaj avtorouter sploh noče zrutati nič... mi pa javi errorje preden zalaufa avtorouter in sicer Rule-Clearance.... Ki sem ga seveda za test nastavil na 0.001mil... pa še zmeraj noče.... A morem te errorje kako pobrisat ali kaj delam narobe?

Hvala za pomoč!

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2013 10:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
vprašanje če altium sploh ve kaj mora narediti z 0.001mil, kaj naredi če ga daš na kakih 8mil oz 0.2mm?
Trugače pa naredi nov PCB project izvozi iz njega pravila in ga uvozi v tega tvojega(malo pogooglaj altium rules inport export)

Avtor: MvEKraj: MB PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2013 2:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Od takrat ko sem začel pa do zdaj sem Altium že zelo lepo spoznal. Brez tega vodiča se še zdaj ne bi spravil zraven. Tako da, Dorijan hvala za povezavo do Youtube kanala in pomoč!

V prejšnjih temah je bilo govora o risanju in vstavljanju komponent. Jaz si komponente zmodeliram v SolidWorks-u in jih nato uvozim z step AP214 v Altium. Gre super! Se kar ne morem nehat ukvarjat z Altium-om Very Happy

Za tiste, ki ne spremljate redno videov na Youtube... zdaj so naloženi novi posnetki Wink

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2013 2:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Že popravil.... Hvala za hitre odgovore.. Smile

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2013 4:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Takole pa zgleda vse skupaj.... Mr. Green

P.S: Pa dela že tudi! Wink

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2013 5:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja naloženi so še posnetki od tretje vaje in kmalu bodo še od četrte(zadnje) od simulaicj linij.
Enkrat v tem mesecu, ko bom imel več časa bom potem še uredil prvi post, da bo vseboval vse datoteke.

UPDATE: Tukaj so pa še preostale datoteke.

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2013 5:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem dodal še opise in datoteke za zadnji 3jo in 4to vajo, za tiste, ki jih še niste videli.

opisi so v prvem postu http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?p=368154#368154
datoteke pa v zgornjem, ker v prvega nisem mogel več priponk dodati.

Avtor: Rok.MKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2016 7:14 pm    Naslov sporočila:  Prenos datotek
----------------------------------------------------------------------------
Ker nisem aktiven član foruma, ne morem prenesti datotek s prve objave v temi. Ali mi lahko kdo naredi uslugo in mi jih pošlje, ker jih potrebujem za sledenje video predavanjem.

Avtor: MrZazhy PrispevekObjavljeno: Pet Apr 21, 2017 7:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zakon! hvala za vse

Avtor: borzonKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2017 12:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ker še nisem uporabnik Altiuma me zanima, ali je ta program izključno za izdelavo tiskanih vezij, ali je mogoče z njim tudi simulirati vezija in meriti tok ter napetost preko A-metra, V-metra ali osciloskopa?

hvala za odgovor

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2017 8:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sicer se z altiumom načeloma da simulirati vezja in z novejšimi dodatki tudi PDN analizo in prikazati tok skozi vsako vijo in bakreno površino.
Ampak za preprostejše zadeve je bolje, da narediš kritične segmente za simulacijo v LTspice-u ali čem podobnem in potem te vrednosti uporabiš v Altiumu.

Avtor: blay44 PrispevekObjavljeno: Pet Nov 10, 2017 2:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Živijo

Ali mogoče kateri ve, kako naj uvozim projekt narejen v target3001(demo) v atlium.
Uvoz PCAD projektov ni proglem.
Dobro, gre tudi preko egla. Ne najdem pa možnosti(rešitve) direktnega uvoza iz targeta.

LP

Avtor: vidda123Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 8:05 am    Naslov sporočila:  zip datoteke
----------------------------------------------------------------------------
Ali je še vedno možno dobiti zip datoteke, ker jih si jih ne morem naložiti na računalnik

Stran 6 od 6

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group