www.elektronik.si
Puppy + EMC2

www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2013 9:42 pm    Naslov sporočila:  Puppy + EMC2
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo!

Zanima me, kako bi inštaliral EMC2 v Puppy Linux? Za različico Puppy-a se nisem še odločil, ker ne vem s katero bi bilo manj težav. Razmišljav sem tudi o inštalaciji iz izvorne kode(tako imenovana tar.gz kompresirana mapa) pa ne vem kako se je lotiti.

Še najbolj se mi dozdeva, da si bom inštaliral različico Retro Precise, to pa zato, ker je računalnik starejši in švohnejši.

Bi bila vredu tudi kakšna "šparovna sorta" ubuntuja? Na voljo imam le slabih 200MB rama in slabih 500MHz procesorske moči.

Za zdaj poskušam ugotoviti kaj mi nemci in avstrici skušajo povedat na murga-linux.com.

Hvala za nasvete že v naprej.

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2013 8:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo danes sem za probo inštaliral Precise Puppy. Po desetih minutah zafrkavana in usposabljanja mi je ta žvav zmrznila in sem jo moral trdo resetirat. Ima kdo boljši predlog temeleč na debianu?
http://en.wikipedia.org/wiki/Lightweight_Linux_distribution

Avtor: dumr666Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 12:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lubuntu je dost tak k ne rab nč posebnga od hardwara. Pa xubuntu je [slovenščina je zame španska vas] dost podoben.

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 10:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vzami linux z že vgrajenim emc2. Naprimer Ubuntu.

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 11:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Končno sem našel neko pametno distribucijo za tega reveža pa že imam nove težave. Lahka različica Linux Mint-a mi nagaja s prijavo. Ali se da to prijavo kako izklopiti oz. zaobiti, ker se ne odzova na vnešene podatke?

Podobni simptomi so bili zelo značilni tudi na Pingo linuxu, ko si šel skozi postopek inštalacije in je pri eni točki zahtevalo izpolnitev uporabniškega imena ter gesla. Vse lepo in prav napišem ter pustim, da konča z inštalacijo. Po restartu pa se ne morem prijaviti.

Avtor: a.vidmarKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 9:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Novejše verzije Minta nimajo prijave, za 9ko ne vem.
Me pa je podobno hecalo, ko sem zapekel slab disk (Mint 13).
Inštalacija šla do logiranja, potem pa kriza. Ponoven download in peka na CD sta pomagala.

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 11:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se pravi bo potrebno še bol počasi pečt. Sicer pa je bil problem čudežno rešen po še eni frišni inštalaciji. Sedaj nekako deluje po pričakovanjih matram se zgolj s grafičnimi gonilniki.

Avtor: gapo182 PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 10:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Priporočam ti ArchBang. Je zelo "lahek" in nobenih težav z inštalacijo. Poleg tega pa ima Arch zdaleč najbolšo uporabniško pomoč. Pa še Pacman je zdaleč najboljši "package manager".

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group