www.elektronik.si
Brutus stereo 100w
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Zabavna elektronika

Avtor: MatejcekKraj: Stranje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 2:08 am    Naslov sporočila:  Brutus stereo 100w
----------------------------------------------------------------------------
dober večer.

Mene pa zanima nekaj v zvezi z ojačevalcem s TDA7294.. glede napajalne sheme.

na strani BRUTUS STEREO je na shemi izvedena vezava napajalnega vezja za tovrstni ojačevalec. zanima me, kaj simbolizira desna stran vezja.. naj bi bil trafo.?

prilagam še izrisano tiskanino napajalnega vezja ter problematičen del napajalne sheme.



že v naprej hvala za pomoč.

lp
Matej


EDIT:
hkrati pa naprošam koga, če lahko pregleda layout ter me obvesti o morebitnih napakah.

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 7:15 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
BR1 - diodni mostič
TR1 - trafo

Avtor: zokKraj: Ponikva PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 10:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
F1 - varovalka

RS = upor, preko katerega trafo zazenes, potem pa ga kratko sklenes s S2, ki je verjetno rele, da ga kratko sklene avtomatsko. Neka vrsta mehkega zagona.

Avtor: MatejcekKraj: Stranje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 4:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
in kako bi to izvedel? še eno manjše vezje? S tem elementi pred transformatorjem še nisem nikoli delal, tako da nimam idej kako bi to naredil.. Shocked

Avtor: matejcek81Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 4:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Matejcek je napisal/a:
in kako bi to izvedel? še eno manjše vezje? S tem elementi pred transformatorjem še nisem nikoli delal, tako da nimam idej kako bi to naredil.. Shocked


Na travo priciniš greatz in enosmerno napetost pelješ preko žic na tvojo platico...
Bo ok?

LP

PS: greatz vsaj privijači na hladilno rebro...

LP drugič

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 5:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Matejček, Svet elektronike prodaja Brutusa v kitu in največ pomoči boš dobil pri njih:

http://www.svet-el.si/phpBB2/index.php

Namesto upora RS in zakasnilnega vezja s relejem za zaščito pred vklopnim sunkom lahko uporabiš 4.7 ohm termistor in ne varistor kakor navaja članek o ojačevalcu.

RS ima neko vrednost 390° in bi lahko bil mišljen tudi, kot termično stikalo, vendar je 390°C veliko preveč. Vprašaj Jureta na zgornjem linku kaj je bilo mišljeno.

Avtor: zokKraj: Ponikva PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ah, tocno. zavajam. Smile

Avtor: MatejcekKraj: Stranje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
matejcek81 je napisal/a:


Na travo priciniš greatz in enosmerno napetost pelješ preko žic na tvojo platico...
Bo ok?

LP

PS: greatz vsaj privijači na hladilno rebro...

LP drugič


kakšen greatz moram najti? 35A/400V iz AC v DC? če je to to.. morda veš kje bi ga našel.. sem malo gledal na IC elektronika, vendar, ali nimajo, ali pa ne iščem s pravim geslom.. sem iskal pod "greatz", "usmerniški mostič", diodni usmernik.. pa nisem našel nič.

Avtor: romcKraj: Zapotok nad Igom PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poizkusi napisati mostički Smile

Lp,

Avtor: oldtimer 65Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če kaj pomaga- tule je opis ojačevalnika Brutus 100W in pripadajoče sheme ....med ostalimi je tudi shema zaščitnega vezja oz. mehkega starta Whistle

Nazadnje urejal/a oldtimer 65 Pet Mar 29, 2013 9:37 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: MatejcekKraj: Stranje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ni produktov.. Think

Avtor: oldtimer 65Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bodo produkti... če ne gre drugače je enak opis na strani Svet elektronike, če pa še ne bo uspeha mi pa na ZS pošlji mail, pa ti to pošjem Wink

Avtor: matejcek81Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj takega bo po moje dovolj.

http://si.farnell.com/hy-electronics/gbpc2504/bridge-rectifier-single-25a-400v/dp/1843442

LP

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: MatejcekKraj: Stranje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
še nekaj me zanima.. če imam trafo za en stereo 2x35V 350W, potem potrebujem za dva stereo modula 4x34V 700W ali 2x35V 700W..? oziroma dva trafota po osnovni ravni.. Whistle

ter še nekaj.. če hočem gor poganjat švohnejši zvočnik kot 100W.. potem povečam upor na R2 (glej tabelo )? bi blo to vredu? a določim velikost upora po občutku a lahko z kakšnim računom direktno.. če imam recimo 50W RMS zvočnik na 100W ojačevalcu, potem gain zmanjšam za..x? a se kaj spremeni kvaliteta zvoka?

ker trenutno še nimam 100W zvočnikov.. kasneje jih bi pa zamenjal s 100W. da dam "magari" trimer namesto upora?

Stran 1 od 7

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group