www.elektronik.si
RoboWars kje ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Robotika

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 3:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moj bi bil nepremagljiv "taran(tela)turtle" zasnove, ki bi se prisesal na nasprotnika in izvrtal 30cm dolgo luknjo skozi vse, kar bi se pač ob napačnem trenutku nahajalo pred svedrom. Shhh


Kar se pa tiče "kreativne robotike" in 500kUSD nagrade, sem že pred časom zasledil zanimiv vsakoletni natečaj: http://www.google.si/search?hl=en&ie=UTF-8&q=lunabotics+competition+nasa
@matejcek81 , če si za tovrstno "akcijo", sem zraven.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 3:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tehnika naj bi služila človeku. Človekov proizvod je seveda tudi vojna. Taka ali drugačna, a še vedno vojna z vsem kar zraven sodi. Osebno sem priti temu, da je orožje v kakršni koli obliki igrača.
Pri nas, ko je bil sin še majhen in je v darilo dobil prvo plastično pištolo, to rešili v nekaj sekundah. O tem se sicer prej nismo nič pogovarjali, a sem reagiral povsem avtomatsko. Razložil obiskovalcu, da orožje ne more biti igrače. Lahko je to športno, lovsko ali vojaško, ampak igrača ne more biti. Z vsem razumevanje, da je hotel nekaj darovati sem darilo hvaležno zavrnil.
Le enkrat mi je bilo treba to narediti, pa so se ostalo o tem potem obvestili.

Tudi tokrat pričakujem, da mi tega ne bo treba večkrat razlagati.
Upam, da razumete, da hočem, da tehnika služi človeku v pozitivnih stvareh. In polje človekovega delovanja je dovolj veliko, da ostaja ogromno manevrskega prostora za "homebrew" izdelke.

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group