www.elektronik.si
Ubuntu, dva različna monitorja, YouTube, fullscreen problem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: VasakhanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 6:30 pm    Naslov sporočila:  Ubuntu, dva različna monitorja, YouTube, fullscreen problem
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen forum. Zanima me, ali je kdo rešil problem celozaslonskega gledanja filmov na youtubu? Meni namreč to deluje le pri nekaterih filmih.
Zgleda, da problem nastane, ker imam dva različna monitorja in seveda dve različni resoluciji tj. 1680*1050 in 1024*768, flash player pa kot, da se ne zna odličiti kaj in za koliko naj poveča.

LP, V.

Avtor: dumr666Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 7:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
meni dela v redu, pa imam tudi "dva" monitorja. Na prenosniku in potem še preko HDMI 1680x1050 in mi dela normalno pri vseh filmčkih. Imam pa firefox in ubuntu 12.10 64bit

Avtor: VasakhanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 7:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz uporabljam firefox in Ubuntu 12.10 vendar zadeva ne funkcionira. Ko dam"fullscreen" film v bistvu pomanjša?

Avtor: dumr666Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 8:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
probi reinštalirat flash, oziroma preklopi na HTML5

Avtor: VasakhanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 8:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Flash sem že probal na novo instalirat. Kje in kako pa se preklopi na HTML5?

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 9:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poglej tole:
http://www.youtube.com/html5

Avtor: VasakhanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 9:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo "vklopil" sem HTML5 in ni spremembe. Ne morem gledat celozaslonsko. Zaradi takšnih zadev me ima, da bi nazaj na Windows šel Brick wall

Avtor: SlomanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 10:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tukaj boš verjetno našel kaj uporabnega:

http://www.webupd8.org/2012/10/ubuntu-multi-monitor-tweaks-full-screen.html

P.S. Če pa zaenkrat želiš bolj enostavno rešitev pa uporabi spletni brskalnik Chrome in dodatek MaximizeFlash.

Avtor: VasakhanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 11:10 pm    Naslov sporočila:  Chrome
----------------------------------------------------------------------------
Ok, to s Chrome dela popolnoma, ne bom dalje eksperimentiral. Upam da Ubuntu 13 ne bo imel teh težav Wink
Hvala.

Avtor: SlomanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2013 12:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam lahko povečam video na Youtube na drugem zaslonu tako da predvidevam, da ne gre za neko splošno napako, ampak bolj za specifično strojno opremo/gonilniki ali kaj drugega (nastavitev). Sam dodatek za Chrome, bi pa ti verjetno prišel prav tudi, če osnovne težave ne bi imel ali če bi uporabljal Windows, če si ob gledanju videa na enem zaslonu še aktiven na drugem zaslonu. Morda še v Firefox preveri na Youtube, kako se obnese, če izvedeš desni klik na video na Youtube (Flash in ne HTML5) in izbereš opcijo odpri v novem oknu.

To okno postaviš na željen zaslon in pritisneš F11 (enako za pomanjšanje okna).

Avtor: VasakhanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 12:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Probal sem vse mogoče, tudi tisto z ghex sem nekaj spreminjal v flashu pa ni nič delovalo. Vse pa lepo deluje v chome, tudi brez tistega dodatka MaximizeFlash,

No v glavnem lahko zdaj lepo v fullscreen gledam in zato ne potrebujem winse. Zmaga Very Happy

Avtor: SlomanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 11:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Da pred časom so tudi mene na raznih forumih navdušili za Ubuntu in sem najprej bil skeptičen, ampak sem sedaj tudi sam zadovoljen.

Avtor: dumr666Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2013 12:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tudi jaz sem pojedel preveč zarečenega kruha. Sem rekel da mi je ubuntu grd in neuporaben in sem preferiral kde. No sedaj gonim unity Smile zaradi dobre integracije programov vanj. Je res ful fajn bi se lahko reklo. Čeprav če bi še imel desktop računalnik bi najbrž ostal na KDE, no mogoče se bom še premislil, ampak trenutno trpim hudo pomanjkanje prostora na primarnem disku, tako da za Kde ni prostora Sad

Avtor: VasakhanKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Maj 01, 2013 12:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uao KDE zgleda res super. Na ubuntu nimaš toliko opcij oblikovanja namizja, menijev, ipd. Ali pač?

Avtor: DrejcekKraj: Blagovica PrispevekObjavljeno: Čet Maj 02, 2013 9:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni se zdi ta Unity korak nazaj, čeprav iz drugega zornega kota pa predstavlja korak naprej, ker je privabil preproste uporabnike in se tudi njim bolj posveča.

Med počitnicami nameravam poglobiti svoje znanje programiranja s C++ in bom zato osedlal KDE, Xfce sem opustil ravno zaradi pomankanja podpore za 2 ekrana, GNOME mi je zamenjal Unity ampak se bom k GNOME-u še vrnil.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group