www.elektronik.si
Android -- težave z baterijo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: DexboyKraj: Horjul PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2014 4:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
aly je napisal/a:
...Pri nekaterih polnilcih sem videl, da imajo na USB data pinih nekakšne upore. Povsem možno je, da telefon "potipa" vrednosti teh uporov in s tem določi, kolikšen tok si lahko vzame iz polnilca, da ga ne vrže v "overcurrent protection"...


Pravzaprav je precej enostavno. Če sta D+ in D- v stiku, telefon zazna, da je priklopljen na AC polnilec (torej bo vlekel maksimalni tok), če ni povezano nič, bo smatral, da je priklopljen na PC (USB) in bo vlekel do 500mA. Vsaj tako sem bral na xda forumu pred časom, glede tokov. Takšna vezava pa meni deluje na vseh doma izdelanih kablih brez problemov.

Če pa bi se kdo lotil izdelave USB OTG (On The Go) kabla, pa mora na micro USB konektorju spojiti pin 4 (Sense) in GND Smile - hkratno polnjenje preko tega kabla v tem primeru odpade (vsaj pri HTCjevih telefonih).

Še to, xsyt, to sem že večkrat prebral. Na žalost mojemu HTC One X-u ni pomagalo. Po mnogih testih sem prišel do ugotovitve, da moram telefon dejansko tako izprazniti, da se ne prižge več. Ko ga izklopljenega napolnim (čez noč), kakšen mesec spet drži pravi nivo baterije. Sicer pa se mi začne izklapljati tudi pri 35% ali več Sad

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2014 4:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hmmm,... mogoče bi pa bilo zanimivo narediti takle adapter, ki bi javljal porabo( napetost, tok in moč).

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2014 4:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jih dobiš pri kitajčkih za res male pare... Imam enega in je kar uporaben.

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group