www.elektronik.si
Najpogostejše napake pri pisanju
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Forum in Filemanager

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 6:14 pm    Naslov sporočila:  Najpogostejše napake pri pisanju
----------------------------------------------------------------------------
Lep pozdrav!

Tole v priponki sem spacal skupaj ... V zanimivo branje in preizkus (rešitve so na strani 3, lahko pa tudi pogledate online, glej link na vir).

LP, g

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 6:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za zanimivo branje.
Nekaterih pravil iz sestavka se ne da logično upoštevati. Predvsem me zanima, kako logično določiš "na" in "v"?
Malija, Korte, Lucan, Valeta, Hrvatini........
Nekatere izmed naštetih napak so velika šlamparija. Nekaj pa je takih, ki jih tudi poslovni partner spregleda. Smile

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 6:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
s55m je napisal/a:
Predvsem me zanima, kako logično določiš "na" in "v"?
Malija, Korte, Lucan, Valeta, Hrvatini........


Pač vidiš, kako domačini govorijo ... A grejo V xxx ali NA xxx niti ni bila tema napake - izpostavljena je napaka IZ/Z xxx (ki pa je direktno povezana z V/NA).

Drugače se pa strinjam z napisanim ... Nekatere vidiš iz aviona, spet drugih praktično ne ... Smile

Lp, g

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 6:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pravila za določanje predlogov v slovenščini ni.

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 6:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko je, ko so kraji domači. Ko pa pišeš o kraju San Marco, kjer ne gredo niti na, niti v (andiamo a San Marco...), je težava večja.
Na jetra mi gre, ker so razni "Toporišiči" iz slovenskega jezika naredili en zmazek.
Odprl bi jim (u)rata, tudi če bi bilo slabo (u)reme, in jih brcnil pod (u)lak.

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 6:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
s55m je napisal/a:
kako logično določiš "na" in "v"?

Meni je nekako logično, da greš na otok in v mesto. Razen rudarjev, ki lahko gredo tudi v otok Very Happy

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 6:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ampak mi gremo tudi na Hrvatine in v Korte, kjer pa ni rudarjev. Smile

Avtor: S55EIKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 7:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri nas pa gremo v otok (Mali otok in Veliki otok). Prebivalci so pa iz otoka...
In gremo v Planino in ne na Planino kot bi to želeli slavisti/novinarji/pametnjakoviči...

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 7:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek je napisal/a:


Pač vidiš, kako domačini govorijo ... A grejo V xxx ali NA xxx niti ni bila tema napake - izpostavljena je napaka IZ/Z xxx (ki pa je direktno povezana z V/NA).

Drugače se pa strinjam z napisanim ... Nekatere vidiš iz aviona, spet drugih praktično ne ... Smile

Lp, g
Jah, včasih je zaradi kompliciranja težko biti tudi lektor in rabijo tretje mnenje.

Avtor: Krampus PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 7:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S55EI je napisal/a:

In gremo v Planino in ne na Planino kot bi to želeli slavisti/novinarji/pametnjakoviči...


Ja, greste pa na planino Whistle

Avtor: S55EIKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 7:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi vračamo se s planine in iz Planine Smile

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 7:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz pa sem danes šel na Ptuj.

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 8:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vračate se s Planine pri Rakeku. Mr. Green Laughing

Avtor: S55EIKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 9:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče se vi vračate s Planine pri Rakeku, mi se vračamo iz Planine.

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 10:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S55EI je napisal/a:
Mogoče se vi vračate s Planine pri Rakeku, mi se vračamo iz Planine.

Se posipam s pepelom, v šali napisal bedarijo.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group