www.elektronik.si
odnos prodajalcev v HTE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Pranger

Avtor: anatomKraj: PO PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 12:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@zok: lahko objaviš link kje si dobil AVR-je?

Avtor: zokKraj: Ponikva PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 1:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
anatom je napisal/a:
@zok: lahko objaviš link kje si dobil AVR-je?
http://www.ebay.com/itm/1PCS-IC-ATMEGA8-16PU-ATMEL-DIP-28-NEW-GOOD-QUALITY-date-code-12-/300780166897

in

http://www.ebay.com/itm/270979048713

Angel

Avtor: mornarKraj: Šmarje Sap PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 8:09 pm    Naslov sporočila:  cene elementov
----------------------------------------------------------------------------
Da malo obnovim temo, ki je že kar stara.
Tudi jaz imam dobre in slabe izkušnje z HTE-jem. Ko sem v službi nabavljal laboratorijski usmernik, sem pri njih pustil naročilnico, potem pa čakal. Ker ga ni bilo sem se oglasil pri njih, kjer so me na vsak način hoteli prepričati, da sem ga že prevzel. Drugače so mi enkrat zaračunali trikratne vrednosti elementov, za kar so mi povrnili denar.
Me pa jezi da naši trgovčiči držijo zelo visoke cene elementov, tudi do večkratnik proti tujini, tako da se ti splača nabaviti preko eBaya, če lahko čakaš. Pri tem je HTE še najbolj zmeren, kar ni res za IC in ČIP.

Avtor: mornarKraj: Šmarje Sap PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 8:10 pm    Naslov sporočila:  cene elementov
----------------------------------------------------------------------------
Da malo obnovim temo, ki je že kar stara.
Tudi jaz imam dobre in slabe izkušnje z HTE-jem. Ko sem v službi nabavljal laboratorijski usmernik, sem pri njih pustil naročilnico, potem pa čakal. Ker ga ni bilo sem se oglasil pri njih, kjer so me na vsak način hoteli prepričati, da sem ga že prevzel. Drugače so mi enkrat zaračunali trikratne vrednosti elementov, za kar so mi povrnili denar.
Me pa jezi da naši trgovčiči držijo zelo visoke cene elementov, tudi do večkratnik proti tujini, tako da se ti splača nabaviti preko eBaya, če lahko čakaš. Pri tem je HTE še najbolj zmeren, kar ni res za IC in ČIP.

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 11:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mene pri HTE moti, da zadnje čase nič več ne moreš naročit preko telefona. Dokler je bil tam nek Gregor, sva se vse zmenila, zdaj pa nikoli nimajo časa in želijo naročilo preko maila. Meni je to kar nerodno, ker , ponavadi, sem v službi, kjer nimam maila in potem bi kaj naročil, pa ne gre. Če čakam, da pridem domov, izgubim en dan. Pri IC tega problema ni.
lp

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 12:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Telefon zahteva čas takoj. Mail pa lahko pogledajo ko ni strank v trgovini.

Kako pa veš katere komponente rabiš in jih imajo na zalogi brez interneta pa mi ni jasno. Jaz, če sem v dvomih jih pokličem: "imate to pa to" če reče ja. Se v roku par dni po službi tam vstavim in prevzamem.

Sem jih pred leti rahlo opustil. Ampak ko nekaj rabim takoj, kar znajo imeti. Če je SMD pa itak preko farnella, kjer je mimogrede Raspbery Pi2-jka ko dodajo davek dražji kot v HTEju.
Tako, da zadnje čase nimam nekih pripomb čeznje. Odkar sem se nekako sprijaznil, da je Ljubljana premajhna, da bi nekdo na zalogi držal SMD upore še posebej ko rabiš kaj manjšega od 0805.

Ebay pa tudi ne moreš ravno vzeti kot referenco. Nekdo, ki pobira komponente, ki v firmi padejo iz P&P traka bo imel drugačno ceno kot nekdo, ki je to stvar vzel preko 3eh posrednikov. Če rabiš nizke cene si poglej mouser, rs-components, digi-key in tudi farnell, ki je pri ceni komponent sicer malenkost dražji ampak za 5€ poštnine in dostavo drugi dan je še vedno najboljše kar imam trenutno na voljo.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 9:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dorijan je napisal/a:
, kjer je mimogrede Raspbery Pi2-jka ko dodajo davek dražji kot v HTEju.


Za te stvari mislim da je čisto ugodna slovenska trgovina Galago market . Kar sem od maline kupil, sem tukaj. Hitro imaš doma, pa glede na primerjavo cen ni nič kaj dražje kot drugje.

Sicer je videti kot reklama, pa še v napačni temi je Think Whistle

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 9:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lojzek je napisal/a:
Dorijan je napisal/a:
, kjer je mimogrede Raspbery Pi2-jka ko dodajo davek dražji kot v HTEju.


Za te stvari mislim da je čisto ugodna slovenska trgovina Galago market . Kar sem od maline kupil, sem tukaj. Hitro imaš doma, pa glede na primerjavo cen ni nič kaj dražje kot drugje.

Sicer je videti kot reklama, pa še v napačni temi je Think Whistle

Lepa. Sem že nekajkrat iskal kje bi se dalo dobiti "kitajsko" robo, ki bi jo lahko pisal v stroške brez problema. Predvsem OLED zaslončke, je težko dobiti za nek normalen denar.

Avtor: mornarKraj: Šmarje Sap PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 5:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zopet HTE negativno preseneča.

Danes sem že drugič padel na limanice HTE-ja. Na spletni strani imajo lepo označeno, da je lement na zalogi, narediš toliko in toliko km, da ti potem prodajalec reče, tega pa nimamo. Poleg tega je tudi element tak, da je tako kot bi ti pek rekel, žemlje pa nimam, tako da skoraj ne pomisliš, da ga ne boš dobil.
Malo sem se razburil, zato ker te na spletni strani zavajajo, pa ti nesramno odgovorijo, da je element na zalogi v Mariboru. J.B.T. Maribor, ali naj grem tja ponj! Pa brez zamere štajerci.
Drugič grem najprej v IC, zagotovo, so vsaj prijazni.

Avtor: ObelixKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 6:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Štajerci nič ne zamerimo.

Nauk zgodbe. Ne zaupaj spletnim stranem. Pokliči po staromodnem telefonu, vzpostavi kontakt s človekom na drugi strani žice, mogoče bo uspešno.

J***š ti Šmartfoun in sorodna govna.
Wink

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 7:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mornar je napisal/a:

Drugič grem najprej v IC, zagotovo, so vsaj prijazni.


Ne bo velike spremembe ( po mojih izkušnjah )

LP

Avtor: klemen88Kraj: Slovenj Gradec PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 7:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Obelix je napisal/a:
Štajerci nič ne zamerimo.

Nauk zgodbe. Ne zaupaj spletnim stranem. Pokliči po staromodnem telefonu, vzpostavi kontakt s človekom na drugi strani žice, mogoče bo uspešno.

J***š ti Šmartfoun in sorodna govna.
Wink

Po telefonu ti pa povedo, da za zalogo elemtov poglej na spletno stran, kjer vse štima!
So me že kar nekaj krat nasrali in sedaj naročujem samo preko tujih spletnih strani.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 10:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, HTE je tak. Sem tudi jaz že dostikrat tako "nasedel". Ne vem, zakaj je v dobi take modernizacije tako prekleto težko na spletni strani označit, v KATERI njihovi trgovini je element na zalogi... Brick wall
Tuje trgovine...že, že. Ampak če nekaj rabiš danes...
(in, če bo kdo hotel omeniti Farnell, naj kar takoj pozabi. Privat stranke ponavadi "slučajno" pozabijo za par dni, celo cel teden...)

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2016 7:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
protoncek je napisal/a:
(in, če bo kdo hotel omeniti Farnell, naj kar takoj pozabi. Privat stranke ponavadi "slučajno" pozabijo za par dni, celo cel teden...)


Jaz pa kot "privat" še nisem s Farnellom imel takih izkušenj (tok tok).
Drugače pa v Slo naročujem pri Nanoelektroniki. Večinoma preko interneta, včasih s kakšnim dodatnim telefonskim dogovorom iz moje ali iz strani prodajalca.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2016 8:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem se parkrat tako zeznil, da sem potem čakal kot utrgan, zdaj pa raje pri ic naročim, je vsaj res čez dan, dva tu...
Po moje se jim rahlo =be za uboge pare, ki naročijo za par evrov...

Stran 7 od 8

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group