www.elektronik.si
Električni pastir
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2014 7:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@Darki
Mogoče bi bilo dobro, če bi še enkrat zrisal shemo vezja in jo pripel. Mogoče bi dobil kakšen odgovor več.

Darki je napisal/a:
. Sumim na tiristorja, ki se ne odpirata pravilno? Kaksen namig morda? DC-DC pretvornik je realiziran tako da se timer lmc555cn izklopi, kar ustavi irf840, tako da ne oscilira priblizno 1us!


Tale čas izklopa osciliranja se mi zdi malce kratek. Govorim iz "občutka". sam sem naredil multivibrator z AVR mikroprocesorjem (podobno kot Silvo z PIC-em).
Ko se kondenzator napolni ustavim osciliranje in takoj prožim tiristor. Potem počakam 20ms, da se izprazni kondenzator in spet vklopim osciliranje.

Darki je napisal/a:
......... (malo me skrbi poraba, je okoli 0.8A) ...........


Poraba DC/DC pretvornika se mi zdi kar velika. Bi bilo dobro še malo optimizirati DC/DC pretvornik. Po mojih meritvah "potegne" 3.5J el. pastir manj kot 0.1A pri polnenju kondenzatorja in ima pulze na 1s.


LP

Avtor: DarkiKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2014 10:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@arksi

Kar se sheme tice sledi v kratkem. Jo se dodelujem, tako da objavim res delujoco zadevo. Kar se tice porabe, povej mi kaksen kondenzator uporabljas in koliko napetosti mu zagotavljas za 3.5J?

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 3:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Je minilo že kar nekj časa od kar sem jaz to porabo meril. Takrat sem servisiral enega pastirja, ki je imel swičer pretvornik (slišalo se je piskanje pri polnenju kondija). Po spominu: kondenzator je bil 30uF polnil pa se je na napetost 450V. Swičer je osciliral z 3,5kHz, porabljal je pa manj kot 100mA.

LP

Avtor: miselko PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 8:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pitanje za moderatora
Kada pokusam da vidim seme i dokumentaciju dobijem obavestenje da je to dozvoljeno samo aktivnim clanovima.U pravilima foruma pise da je aktivan clan onaj ko napise bar jednu poruku mesecno.Ovo mi je sesta poruka koju sam napisao ovog meseca ali jos uvek ne mogu da vidim seme.
Kada cu postati aktivan clan?

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 9:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
miselko, member si 12 meseci, a napisao si 7 poruka......potrebno bi bilo 12, da ti aktivnost ide iznad jedan Smile

Avtor: miselko PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 5:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala na odgovoru.
Nadam se kada napisem 12 poruka i kada mi aktivnost bude iznad jedan da ce mi biti dozvoljeno da vidim seme.

Avtor: miselko PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 7:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Da li neko zna proracun VN transformatora sa jezgrom od I limova?

Avtor: miselko PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 7:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moze li VN transformator da se namota na feritnom stapu iz radio prijemnika?

Avtor: miselko PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2015 5:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Da li je moguce da niko nezna podatke ni za jedan VN transformator?

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2015 10:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tik-transformatorji
Hit elektronik
Sonja Dolinšek Dvojmoč s.p.

Rečeš visokonapetostni transformator za pastirje, razmerje 1:10 ali 1:18

Bo vredu?

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 7:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
miselko je napisal/a:
Moze li VN transformator da se namota na feritnom stapu iz radio prijemnika?


Ne, feritna palica ni primerna za VN trafo.

miselko je napisal/a:
Da li je moguce da niko nezna podatke ni za jedan VN transformator?


Moj primer VN trafota:
Razmerje 1:10
Vhodna napetost cca. 400V
primar 40 ovojev
sekundar 400 ovojev

kobranka je napisal/a:
Sonja Dolinšek Dvojmoč s.p.
Rečeš visokonapetostni transformator za pastirje, razmerje 1:10 ali 1:18
Bo vredu?


Jaz sem naročal na zgoraj omenjenem naslovu.
Če sem prav zasledil je miselko iz Srbije. Zato mu je potrebno povedati, da je zgoraj omenjeni proizvajalec iz Slovenije. Tu lahko naročiš VN transformatorje.

LP

Avtor: miselko PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2015 9:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala arksi na odgovoru
Tacno je ja sam iz Srbije pa narucivanje iz Slovenije mi nije izvodljivo a isto tako voleo bi da pokusam da sam namotam transformator.
Recite mi za transformator za koji ste napisali podatke da li se namotava na jezgru od I limova ili EI ili...? Koliki je poprecni presek(povrsina)jezgra?

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 7:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Večina se uporabljajo VN transformatorji v obliki EI. Za "moč" cca. 3.5 Joula se uporabi jedro cca. 25 X 25mm ali 30 X 30mm. Jaz sem uporabil 30 X 30mm.

Avtor: miselko PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2015 5:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala puno na odgovoru
Namotacu VN transformator na EI jezgru po podacima koje ste napisali.
Srdacan pozdrav.

Avtor: DarkiKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 6:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Stran 6 od 8

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group