www.elektronik.si
[3Dp] Lastni izdelki v sliki in besedi.
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> 3D Tiskanje

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 12:03 am    Naslov sporočila:  [3Dp] Lastni izdelki v sliki in besedi.
----------------------------------------------------------------------------
Prvo kar mi je padlo na pamet je bil stebriček, ki bi ga potreboval pri sestavljanju škatel za svoje izdelke. Taka škatla je bia recimo škatla za Napajalnik Nr. 5. Tam so bili stebrički aluminijasti. Mojster, ki škatle izdeluje mi je takrat odrekel izdelavo teh stebričkov. Ustrašil se je izdelave navojev. Predvsem ga je mučila točnost vrtanja lukenj za navoje.

No sedaj je bil pa ravno tak stebriček moj prvi izziv. Ravno pravšnji je za test. Risanje vzamo komaj kaj časa. V Solidworks je to 5min. Rezultat se pa direktno importira v CURA program.

Velikost sterička je 10x10x500mm. Luknje so na sredini z obeh koncev, potem pa še odmaknjene po 7 oziroma 14mm od obeh koncev.

Na slikah je videti načrt in fotografije izdelka.


Nazadnje urejal/a VolkD Čet Dec 19, 2013 2:37 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 12:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še nekaj slik...


Povedati moram, da je dimenzija izdelka zelo točna. Na 10mm je izdelek večji za manj kot 0,1mm. Na 50mm pa je izdelek večji za nekaj več kot 0,1mm.

V tem trenutku me moti le še barva. Mr. Green


Nazadnje urejal/a VolkD Pet Dec 20, 2013 3:19 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 12:28 am    Naslov sporočila:  Re: Lastni izdelki v sliki in besedi.
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: SibicaKraj: Vremska Dolina PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 12:40 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko sem delal objemke za cevi pri quadcopterju sem luknje v osnovi naredil 2mm potem pa jih povrtal. Veliko boljši rezultat kot če v osnovi narediš da so 3mm.

V tem primeru bi narisal luknjo 1,5mm, jo povrtal na 2.5mm in potem vrezal navoj.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 12:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja luknje so manjše. 2mm in se bodo povrtale na 2,5 mm. Potem pa navj. Bomo videli kako se bo obneslo. Če ne bo v redu, potem bo treba narediti šesterorobi utor za matico.

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 1:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@VolkD, koliko pa je tak material porozen v primerjavi s pravo brizgano plastiko v kalup-formo?

Sicer gre za mikro-poroznost a bi se to najbrž videlo na specifični teži.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 1:53 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To koliko je izdeek porozen se da nastavljati. Lahko je samo zunanji plašč poln, noter je pa nosilna konsrukcija, lahko pa je povsem poln. Sam sem natinil dva primerka 80% in 100% polnost. Za moje namene sta oba uporabna, je pa 100% poln boljši.

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 2:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
VolkD je napisal/a:
To koliko je izdeek porozen se da nastavljati ...


Hvala, ravno to me je zanimalo ker sem veliko delal na klasičnih strojih za brizganje in pihanje plastike, "špricanje" po mikro kapljicah pa mi je še neznanka Smile

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 2:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 3:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Povrtalu se lepo "slovensko" reče tudi rajbar. Cool

Avtor: rafaellsiKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 3:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi v primerjavi 100% polnosti printanega dela, je brizgan del verjetno precej bolj komapkten.
Pri printanem delu se med posamezne nitke verjetno ujame tudi kaj zraka. Tudi sprijetje nitk med seboj je lahko ni 100%, oz. se ne zlijejo v celoto.
Verjetno je primerljiv brizgan lahko precej kompaktnejši (palstika se v kalup brizga pri nekaj 100 barih, ni nitk oz. razslojenosti.....).

To je moje mišljenje, lahko pa me kdo popravi..

Avtor: MustyKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 9:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Povsem mogoče je optimizirat nastavitve tiska, tako da povečamo nekoliko dotok materjala, s tem nekaj malega izgubimo na točnosti, pa plast ob plast skupaj stopi. Vsekakor pa so tlačno liti izdelki boljši, vendar 3D tiskani povsem zadostijo potrebam v 95% primerov.

Za M3 navoje predlagam sledeč recept. V konstrukcijo narišemo luknjo 2.6mm premera, natisnjena bo za odtenek manjša, potem pa kar neposredno vrežemo navoj. Se odlično obnese. 10mm takega navoja točno težko pretegnemo, sploh če uporabljamo torx T10 in orodje v obliki izvijača.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 4:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še malo izboljšav....

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 4:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na nek način se mi zdi, da bi morale obstajati luknje, ki skozi matice vodijo na drugo stran bloka Think .
Na slikah jih ni videti, ker bi morala biti vsaj ena posneta povsem od strani.

Potem z druge strani bloka pride vijak skozi luknjo in se ga privije v matico. Pri zategovanju vijaka pa matica stisne blok k osnovni plošči škatle.

Dodano: V tisti ploskvi bloka, kjer sta matici bolj skupaj, bi morala biti še odprtina, skozi katero se potisne matico do osi bloka, da jo doseže vijak skozi luknjo v 10x10 ploskvi. Odprtina bi morala biti toliko oddaljena od 10x10 ploskve, da še ne bi bila napoti prečnemu vijaku. To velja za obe 10x10 ploskvi.

Avtor: SibicaKraj: Vremska Dolina PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 5:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
So so luknje skozi.

Tudi za tiste luknje na vrhu in na dnu pridejo sloti s strani, tako da se potisnejo matice v blok.

Stran 1 od 29

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group