www.elektronik.si
[3Dp] Težave, vprašanje in ostalo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 97, 98, 99  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> 3D Tiskanje

Avtor: MustyKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 12:18 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
yacksy je napisal/a:

Enak problem. Pri (ročnem) Move X/Y Axis, se končna stikala ne upoštevajo. Po mojem težava v firmwareu.


Tole izgleda kot bug v Marlin https://github.com/ErikZalm/Marlin firmwaru. Predlagam, da nekdo odpre temo s to vsebino in razišče implementacijo končnih stikal, ter zakaj so uporabljena samo pri Auto home, ne pa drugače.

V curi pod Machine settings nastavite maksimalne dimenzije diskalnika, potem se ne bi smel zaletavati, če je AutoHome narejen.

Za PLA ki ga imamo sedaj niso potrebna lepila, na maskirni trak se izdelki brez težav in zelo lepo primejo, če je vse prav nastavljeno. So pa določeni traki, tisti ki imajo bolj papirnat občutek primernejši in se jih lažje oprime. Ponavadi izdelke težko odstranimo ko se dobro primerjo.

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 12:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Musty je napisal/a:
...So pa določeni traki, tisti ki imajo bolj papirnat občutek primernejši in se jih lažje oprime. Ponavadi izdelke težko odstranimo ko se dobro primerjo.

Sem danes bil v merkurju in vzel tri različne na otip in testiral. Najbolje se mi obnese nek temno vijoličasti Smile (aero). Na katerem brez luči sploh ne vidiš če dela pravilno prvi sloj Sad.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo!

Predčasno sem odšel iz delavnice, zato sem tiskalnik končal doma.

Vse deluje dobro razeen:
Prižgem tiskalnik, se za kakšno sekundo, mogoče manj izpiše neka temperatura (recimo 45), nakar se po tisti sekundi zmanjša za 30 (torej 15°C)

Probam 1. gcode od Musty-ja. DELA
2. gcode: napiše "Heating..." in greje se, vroče je in tudi "smrdi" po tem, da se nekaj dogaja ( Very Happy ), ampak temperatura pa kvečjemu pada (recimo primer: iz 15° pred začetkom gretja je padla na 9°, takrat kadar sem vgasnil).

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko šlo narobe?

Avtor: CarkoKraj: KP PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si mogoče termočlen priklopil narobe (obrnil polariteto)?

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Carko je napisal/a:
Si mogoče termočlen priklopil narobe (obrnil polariteto)?


Sem posnel problem.

Zamenjam zdej polariteto in poročam.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dela!

Hvala za hiter odgovor.

Avtor: MustyKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 9:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tilz0R je napisal/a:

Prižgem tiskalnik, se za kakšno sekundo, mogoče manj izpiše neka temperatura (recimo 45), nakar se po tisti sekundi zmanjša za 30 (torej 15°C)


Tole je kar normalno, vzroka ne poznam.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 9:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tista začetna temperatura niti ni problem.
Je le nerodnost programerja, da se prikaz na LCD-ju vklopi, še preden se vzpostavijo začetna stanja spremenljivk.
Morda se prikaže zadnja izmerjena pred izklopom, ali kar ena začetna vrednost.
V osnovi ni to nič takega, kar bi vplivalo na nadaljno delovanje.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 10:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V katero temo lahko postavljamo vprašanja tisti, ki 3Dp sami sestavljamo?

Avtor: MustyKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 11:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predlagam, da odpreš posebno temo v ta namen. Predlagam, da nato dopolniš navodila kjer kaj ni jasno. Nova navodila so bila danes objavljena tule: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=37979

Avtor: s52oKraj: Hotavlje PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 11:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
V katero temo lahko postavljamo vprašanja tisti, ki 3Dp sami sestavljamo?


Predlagam, da se za nas, ki bomo sestavljali tiskalnike doma odpre nova tema, kjer bomo delili izkušnje, vprašanja, slike...in bo tako vse na enem mestu.


Zvone

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 11:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala, navodila so skoraj popolnoma jasna, manjka nekaj malenkosti, ki so se vam, vsaj po moje, zdele samoumevne oz. ste na njih enostavno pozabili.
V kombinaciji z video posnetki gre zaenkrat lepo in brez vsakršnih problemov in kot sem napisal manjka le nekaj detaljev.

Avtor: MustyKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 11:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tema namenjena domačemu sestavljanju se nahaja tu: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=38068

V primeru težav pa vabljeni v soboto v Postojno.

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 11:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S čim bi bilo najbolje podmazati vodila?

Če imate problem z izdelavo prvega sloja poizkusite narediti, da je ventilator tudi na začetku malo vklopljen.
Koda:
;M107       ;start with the fan off - TO sem zakomentiral
M106 S50   ; DODANO ventialtor na 50(od 255)

ostale komande so tukaj: http://reprap.org/wiki/G-code#M106:_Fan_On

Za tiste ki uporabljate windows. Nastavitev za čitalnik kartic, da se ne uniči SD kartice in jo lahko pogosto jemlješ ven brez "varno odstrani".
http://www.pcworld.com/article/160299/Safely_Remove_Memory_Cards_without_Using_Safely_Remove_Hardware.html

Avtor: yacksyKraj: Okolica Šmarjeških toplic PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 12:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A ima kdo kakšen dober vodič okoli tega, kako nastaviti mizo, da je ni potrebno kalibrirati pred vsakim printom? Z stikalo je pravilno obrnjeno ampak kljub kalibraciji (kvader) moram ob printu mizo vedno na novo kalibrirati, da se prva plast uspešno "prime". Za začetek moram naprintati "nastavljalec Z stikala", nisem pa čisto prepričan kako ga potem nastaviti na pravilno višino.

Pa včeraj se mi je pojavil še en problem pri tiskanju vogalnikov (G koda, ki sem jo dobil na delavnici). Prva dva kosa mi je tiskalnik natisnil perfektno, pri drugih dveh kosih pa so bile stene zelo porozne (majhne luknjice v zunanji steni, ker je le ta zelo tanka). Kaj bi lahko to povzročilo in kaj bi bilo potrebno "potweakati", ko se to začne dogajati?

Stran 3 od 99

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group