www.elektronik.si
[3Dp] Pogosti problemi in rešitve
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> 3D Tiskanje

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2014 7:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zgleda, da kartico res ne zazna. Zamenjal čitalec, pa je isto. Confused

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2014 8:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni jo zazna samo izjemoma ( W7). Še nisem raziskal kdaj ja in kdaj ne. Izberem pač save Gcode in grem preko explorerja na kartico.

Avtor: StricGezaKraj: Gradišče pri Divači PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 6:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
izdelal alternativo za koračnik z reduktorjem- izdelal sem koračnik z reduktorjem Brick wall
le da je ta navaden reduktor z zobniško dvojico-trojico namesto planetarnim prenosom.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2014 11:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Do sedaj sem uporabljal Curo13.11.2. Ker se mi je pri nekem tisku pojavil problem in sem sumil Curo sem poinstaliral novo. 14.09. Vse parametre sem nastavil enako. Problem je, da mi le ta tiska narisano nekajkrat večje kot je dejansko. Kaj sem pozabil nastavit?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 8:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odgovarjam sebi, morda pride komu prav. Pri premeru filamenta sem namesto decimalne pike napisal vejico. Cura jo je sicer pogoltnila. Posledica pa je bila očitno težava, ki se je pojavila.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 8:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To si pa je treba zapomniti.

Tudi jaz sem še vedno na trinajstici (kljub instalirani novejši verziji). Vzrok je ta, da v trinajstici lahko greš po posameznih plasteh s krmilnimi tipkami (gor-dol), medtem ko v naslednji verziji ta možnost izgine.

Avtor: JuleKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 10:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni se zdi, da ima vsaka novejša verzija Cure manj opcij za nastavitve "naprednejših" uporabnikov.

Pri eni starejši je bila baje celo opcija za "lepo površino". To sem prebral v enem vodiču, katerega pa sedaj ne najdem. Recimo izdelek je natisnilo z 0.2mm layerji, zunanji rob pa z 0.1mm, da je lepše izgledalo. Celoten izdelek je bil tako hitreje natisnjen, kot da bi celega natisnil z 0.1mm.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 10:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Probaj najti kje si to videl.

Avtor: JuleKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 11:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo našel:

http://www.tridimake.com/2012/10/review-settings-for-cura-3d-printing.html

Opcija je "Enable skin"

Verzija Cure pa 12.08

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 11:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala!
Grem na čitanje Doubt in probavanje. d'oh!

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 11:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moj dvom je bil uporavičen.


Stara in nova Cura z popolnoma enakimi nastavitvami.

Avtor: StricGezaKraj: Gradišče pri Divači PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 5:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanima me pri kakšni temperaturi printate moder ABS iz skupinske nabave. Sam printam na 233-238 in mi dela tako nacefrano plast, plast na plast drži- izdelek je tudi funkcionalen ampak estetika je pa kot da bi ga 1 tedn vlačil po pesku, ampak samo zgornjo plast.
Poizkusil sem tudi višje, ampak je isto.

Avtor: CarkoKraj: KP PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 5:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dodaj več ventilatorja?

Avtor: StricGezaKraj: Gradišče pri Divači PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 5:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ventilator je na polno

Avtor: CarkoKraj: KP PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 6:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Daj slikico

Stran 3 od 6

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group