www.elektronik.si
[3Dp] Sestavljanje KITa v domači delavnici
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> 3D Tiskanje

Avtor: MustyKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 11:39 am    Naslov sporočila:  [3Dp] Sestavljanje KITa v domači delavnici
----------------------------------------------------------------------------
V to temo postavljajte vprašanja, kis e porajajo pri sestavljanju KIT kompleta doma. Vsekakor sem velja dopisati vse opombe in dejatle, za katere se je bilo potrebno potruditi, jih zbrskati iz kakšnega posnetka in podobno, da so zbrana na enem mestu in bodo koristila tudi drugim.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 12:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moj napreduje lepo, danes po dveh dnevih nadaljujem.
Do sedaj še ni bilo nikakršnih problemov, na njem sem delal v soboto kakšnih 5 ur in včeraj kakšnih 8, s tem, da nisem neprestano visel na sestavljanju, ampak je bil vmes še internet, malo morje kav, popravilo lučk za novoletne jelke, kosilo, večerja, sprehod mojega fanta in še kaj bi se našlo.

Imam pa pet stvari, ki jih iz videa in navodil enostavno ne najdem:
- kako pridejo zložene vse žice in cevi do tiskalne glave (slika tudi zadaj),
- kako pride fiksiran zgornji del vretena, kajti, ko je miza v spodnjem položaju ob vreteno zadeva voziček,
- v kompletu imam dva enaka ležaja eden naj bi bil za ekstruder, kaj pa drugi?
- v plastiko ekstruderja naj bi se vrezal navoj za pritrditev uvodnice (?) za cev, dimenzije navoja?
- matica vretena se rahlo premika, vendar bi jo z lahkoto fiksiral z dodatnimi štirimi distančniki (katere je omenil @Musty v video posnetku) dolžine 24mm, če se ne motim.

Največ problemov sem imel z vstavljanjem glave (vodil za njo), toda po ponovnem gledanju posnetka, kako je to naredil @Musty je šlo vse notri kot ata na mamo.
V glavnem računam, da bom po krajšem sprehodu in seveda obvezni dopoldanski kavici, danes popoldan mašinco zagnal.

Pri sestavljanju tiskalne glave sem povsod kjer pridejo vijaki M3 zvrtal luknje (ker so bile 2 od 3 zamašene) in vrezal navoje in obrezal s skalpelom višek plastike (posebno pri šobi za ventilator).

Ja verjamem, da je sestavljanje na delavnici zahtevno, saj moraš slediti ostalim, toda sestavljanje doma je pravi užitek, zahvaljujoč pripravljenim navodilom, videu ter primerno spakiranimi sestavnimi deli in seveda, ker ti nihče za vratom stoji!

Zelo ste se potrudili, hvala!

Avtor: MadMax PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 12:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
- v plastiko ekstruderja naj bi se vrezal navoj za pritrditev uvodnice (?) za cev, dimenzije navoja?

Na spojkah so običajno colski navoji, tega pa nima ravno vsak doma, tako kot imamo metrične...
G1/8" (BSP) bi moralo biti prav.

Sicer pa svoj kompletek še čakam, upam da pride danes.
Vseeno pa kot spužva že od začetka absorbiram vse informacije Wink
Hvala!

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 12:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi moj printer že zgleda nečemu podoben.
Malo težav imam z termočlenom, slekel sem ga, vendar ga ne uspem poriniti v luknjo kockice. (bo malo počakal)

Moj nasvet, če lahko:
Kot ponavadi "READ MANUAL FIRST!!!",
Jaz (če bi to naredil) bi najprej vse navoje vrezal, se pravi v stikala, v nosilce, kakšno luknjo povrtal oz.porimal, pobrusil robove vodil, ležaje vodil v ohišje bi vtisnil pred sestavljanjem ohišja, ker jih malo lažje dol pritiskaš kakor vstran...
Vendar pa, po bitki....Very Happy (beri, sedaj ko sem sprobal)
Kot pravi @Jaka57, se s kombinacijo pisnega in video gradiva da lepo delat.
Vsekakor ogromno narejenega dela je bilo že s temi navodili, jaz bi jim rekel kar:
"3D printer za telebane", pa da ne bo sedaj kake zamere, se bom kar jaz oklical za telebana.
Zaenkrat toliko, vse zahvale še pridejo ko odtisnem prvi kos.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Enkrat jutri predvidevam, da bo gor tudi že video, ki bo prikazal stvari, ki še manjkajo
Smo snemali včeraj in predvčerajšnjim. Zdaj pa se stvari zlagajo.

Avtor: CarkoKraj: KP PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če se matica vretena premika samo v X-Y ravnini ni načeloma nič hudega (vreteno na vrhu itak ni fiksirano), v Z smeri pa mora biti tesno.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 3:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bizgec65 je napisal/a:
Tudi moj printer že zgleda nečemu podoben.
Malo težav imam z termočlenom, slekel sem ga, vendar ga ne uspem poriniti v luknjo kockice. (bo malo počakal)......
Točno tako moraš narediti, kot je na videu. Torej, oplet potegneš preko termočlena in ga na koncu zviješ. Preko termočlena ga daj toliko, da bo lahko komot pogledal na drugem koncu ven. Primeš konec opleta (tukaj kjer je zvit) in ga gladiš s prsti proti začetku, da se stanjša, potem pa počasi v luknjo. Pri meni je šel brez vsakih naporov. Lahko si tudi označiš s flomastrom, do kje vleči, da imaš termočlen na sredini glave.

@Carko: ja matica se premika v x-y smeri. Ni pa to neko hudo premikanje. Ja in če malo pomislim, to tako ali tako ne more imeti vpliva na mizo.

@Kroko:bom pogledal, če so štifti pravilno obrnjeni.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 4:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Juhej, že smrdi!!! Smile
Vprašanje: mora ta velik ventilator delati? Ker meni pri tem tiskanju ne deluje ... Nisem pa gledal povsem od začetka (ventilatorja) - mogoče se prižge samo takrat?

LP, g

Avtor: MustyKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 4:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prižge se po prvi plasti, tako je nastavljeno v Curi in mora biti za PLA.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 5:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni ne ... Sad Polariteto sem preveril - še kaj?

Avtor: Cube PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 5:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kolikor mi je znano je za PLA priporočljivo uporabljati ventilator, medtem ko za ABS ne, ker se pojavijo razpoke oz. se slabo lepi skupaj, če ga prehitro ohlajaš.

Spodaj je primer iz knjige, kjer je primerjava dveh kalibracijskih kvadrov (10mm x 10mm x 40mm). Pri levem je bil med printanjem vklopljen ventilator in razlika je očitna.


Nazadnje urejal/a Cube Pon Dec 23, 2013 5:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: besoftKraj: Žižki - Prekmurje PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 5:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek je napisal/a:
Meni ne ... Sad Polariteto sem preveril - še kaj?


Včeraj na eni elektroniki imeli enak problem, ugotovili smo, da je bil upor pred tranzistorjem slabo pri spajkan. Musty ga je pri spajkal nazaj vendar vseeno ni delovalo. Preveri še tranzistor.

Avtor: StricGezaKraj: Gradišče pri Divači PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 6:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem pri mojem opazil da ventilator ki hladi print težko štarta pri nizkem PWMju. Tako da ga nastavim na 255že ob začetku in dela BP

Avtor: bpavsicKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 6:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
!!Pazite!! na polariteto ventilatorja... Ko sem printer prvič prižgal, je spustil dim Smile Na srečo je ta mali ventilator po spremembi polaritete še vedno deloval Razz

edit: pozabil stisnit send... zdaj pa vidim, da sem že prepozen.

Stran 1 od 19

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group