www.elektronik.si
LCD JHD 162A +PIC16f887

www.elektronik.si -> Microchip PIC

Avtor: betillyKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2014 11:59 pm    Naslov sporočila:  LCD JHD 162A +PIC16f887
----------------------------------------------------------------------------
Mene pa zanima kako lahko nastaviš Function set komando, da nastaviš ali hočeš podatke pošiljati po D7-D4 ali pa od D0-D7. Za pisanje kode uporabljam mikro c PRO.

Avtor: Krampus PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 12:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tukaj ali tukaj

Avtor: betillyKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 1:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Koda mi je jasna, ampak tabela (dodal v prilogo), kjer nastavljamo ali pošiljamo po osmih ali pa po štirih žicah na LCD s parametrom DL ko ga postavimo na 1 ali 0.
Ali mogoče knjižica za lcd sama pošlje te ukaze ko mi definiramo( koda spodaj) kako smo povezali mikrokrmilnik z lcd-jem ali kako gre to? In pa kako je z možnostjo ali uporabljamo samo eno vrstico in format znaka (5x10 pik ali 5x7pik).


Koda:

sbit LCD_RS at RB4_bit;
sbit LCD_EN at RB5_bit;
sbit LCD_D4 at RB0_bit;
sbit LCD_D5 at RB1_bit;
sbit LCD_D6 at RB2_bit;
sbit LCD_D7 at RB3_bit;
sbit LCD_RS_Direction at TRISB4_bit;
sbit LCD_EN_Direction at TRISB5_bit;
sbit LCD_D4_Direction at TRISB0_bit;
sbit LCD_D5_Direction at TRISB1_bit;
sbit LCD_D6_Direction at TRISB2_bit;
sbit LCD_D7_Direction at TRISB3_bit;
 

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 8:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako poteka komunikacija z LCDjem, definiraš v postopku inicializacije LCDja. To izvedeš samo enkrat v programu, preden ga začneš uporabljat. Protokol inicializacije je opisan vPDF ju LCDja, ali pa uporabiš ze spisane funkcije- knjižnice.

To nima veliko skupaj s tem, kateri pin mikrota je povezan s katerim pinom LCDja.

Avtor: Krampus PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 10:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V MikroC poskrbi za to kar knjižnica.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group