www.elektronik.si
Alternativa za secure copy (scp)

www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 9:34 pm    Naslov sporočila:  Alternativa za secure copy (scp)
----------------------------------------------------------------------------
Občasno ga uporabim za kaka kopiranja. Zanima pa me, ali pozna kdo kako eventuelno "ugodnejšo" varianto. Predvsem bi bila zanimiva možnost refresh-a datoteke na drugi strani (samo spremembe Confused ).

Lp, Frenki

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 10:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako "ugodnejso" ? Moj scp (in ostali programi, ki sodijo skupaj) so stali 0 SIT, tako da bi ugodnejse bilo samo se ce bi mi avtor placal za uporabo, cesar pa verjetno ne bo storil.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 10:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moja napaka Sad . Tudi moj je stal natanko toliko. V mislih sem imel funkcionalno "ugodnejšo rešitev". Problem je v tem, da bi rad zadevo spravil čez z minimalno prometa in časa - torej samo spremembe po možnosti. Zaenkrat sicer vključijem "-C", ampak ... mogoče pa je še kaka boljša rešitev?

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 10:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za kaksne podatke pa gre ? Binarni niso najbolj primerni za inkrementalen prenos, sploh ce so slabo organizirani, za tekstne pa obstajajo ustrezna orodja (diff + bzip2, na drugi strani pa patch). Se vedno ti ostane (bolj ucinkovita in precej bolj casovno potratna) kompresija pred prenosom, kot on-the-fly od ssh-ja, ampak to si najbrz ze preizkusil.

Ce imas podatke dobro urejene (tako da sinhronizacijo lahko naredi recimo tar, stisne pa bzip2), potem bi morda prislo v postev tole - mountas oddaljeni direktorij, tar preveri datume in dolzine, zapakiras spremembe in jih pretocis na drugo stran.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group