www.elektronik.si
Iščem oscilator 56.250Mhz

www.elektronik.si -> Komponente in podsklopi

Avtor: dragoonKraj: Trojane PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2014 9:38 pm    Naslov sporočila:  Iščem oscilator 56.250Mhz
----------------------------------------------------------------------------
Ima kdo idejo kje bi to na hitro našel? Oznaka na mojem je KYOCERA 56.250 0B A07
, gre za TTL nivoje, v smd ohišju. Lahko je tudi star, odlotan s kake plošče,...

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pet Jun 27, 2014 5:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vidim, da je kar trd oreh.
Najde se pri Kitajcih. Ni pa na hitro, razen, če vzameš DHL in se približaš 30 EUR.

Avtor: dragoonKraj: Trojane PrispevekObjavljeno: Pet Jun 27, 2014 10:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
trd oreh ja...
Imaš kaj izkušenj z naročevanjem iz te strani? cena niti ni tak problem, da je le dobavljiv v normalnem času.

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2015 1:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
April 2015

Zdravo.

Zanima me s čim si pomagate pri iskanju oscilatorjev? Nekaj bi potreboval za srednje in dolge valove za AM področje.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2015 1:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Z Googlom.

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2015 6:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No ja to že, bolj me je zanimalo, če je kje kakšna podatkovna baza za standardne najbolj iskane frekvence nekako v stilu kot za kondenzatorje in upore. Ker v upoštev bi mi prišlo nekaj popularnega in poceni med 153 in 279 kHz ter 526.5 kHz in 1606.5 kHz.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2015 7:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Iščeš to? Malo preciziraj kaj iščeš!

Avtor: 144300Kraj: Zelena dolina PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 6:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
http://elcodis.com/parts/345262/K50-HC0CSE56250.html#datasheet

http://elcodis.com/searchparts/k50-hc0cse.html?page=2

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 4:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez, ja nekaj podobnega temu iščem. Ravno taki (1MHz) so najbolj popularni za gradnjo oddajnika na srednjih valovih, mene bi pa bolj zanimal kakšen za območje dolgih valov.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 4:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za dolge valove pač ne rabiš nobenega kristala. Napravi enostaven oscilator z modulatorjem.

Avtor: s56alKraj: JN66SI & JN76TM PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 4:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
1. ... ali pa oscilator v obsegu nekaj MHz + delilnik frekvence s primernim CMOS čipom.

2. Če si vešč uporabe mikrokonrolerjev, je možna alternativa mikrokontroler v funkcij DDS generatorja. Na ta način lahko generiraš poljubno frekvenco s praktično poljubno ločljivostjo. Za dolgovalovni obseg bi zadoščal že enostaven 8 bitni PIC + uporovni R-2R A/D pretvornik. Z istim mikrokontrolerjem lahko izvedeš celo že AM modulacijo. Vse v programu, torej sodobna DSP rešitev Smile!

LP, S.

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 5:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če sem te prav zastopil bi bil že čas, da obudim Arduinota. Tu sem potem med drugim tudi našel nekaj že pripravljenega: http://reactivemusic.net/?p=12263

Namreč, to bi pa ustrezalo za tega reveža: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=42846

Zakaj reveža? Matram se z njim ulovit Radio Koper ampak ne gre. Očitno je pri nizkih frekvencah malo razglašen, Ljubljano komaj, da se nekaj sliši Radio Capodistrija pa kot, da bi bil njihov oddajnik pred hišo, pač lahi imajo močne oddajnike.

Zato sem razmišljal švohcen oddajnik napeljat v radio ter na njega priklopit MP3 predvajalnik oz. kaj podobnega.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group