www.elektronik.si
Kako začeti z Linuxom?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: erbiKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 2:12 pm    Naslov sporočila:  Kako začeti z Linuxom?
----------------------------------------------------------------------------
Ker o Linuxu nimam pojma me zanima, kaj priporočate za začetek? Kakšno slovensko knjigo, učbenik, ...
Nimam namena programirat, temveč samo malo širše uporabljat, torej ne samo klik na ikono in konec.
Ima kdo kakšen konkreten predlog?

Avtor: R33D3M33R PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 2:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V knjižnici poišči knjigo: Ubuntu 13.04 : kako začeti z Ubuntujem 13.04. Je v slovenščini in vsebuje osnovne informacije.

Avtor: S57KSLKraj: Slov. Konjice PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 2:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za začetak priporočam Kubuntu 12.04, vprašanja pa lahko zastaviš kar tu.

Avtor: erbiKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 3:10 pm    Naslov sporočila:  ubuntu
----------------------------------------------------------------------------
Ubuntu 12 ravnokar nameščen, zanimajo pa me čisto osnovne zadeve kot so: copy, rename, inštalacije dodatnih programov, osnovne nastavitve, napisati kakšno preprosto skripto, kot je recimo .bat in podobno.

Avtor: S57KSLKraj: Slov. Konjice PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 4:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Večina programov je v repozitoriju. V Kubuntu je za inštalacijo/deinštalacijo zadolžen Muon, kjer s par kliki stvar urediš.

Avtor: erbiKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 4:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hm, zgleda, da sem že v štartu zgrešil. DL sem si Ubuntu in ne Kubuntu. Je kakšna bistvena razlika?

Avtor: S57KSLKraj: Slov. Konjice PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 4:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kbuntu ima KDE namizje, Ubuntu pa Gnome. Kde je podoben namizju v Windows.

Avtor: R33D3M33R PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 4:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
erbi je napisal/a:
Hm, zgleda, da sem že v štartu zgrešil. DL sem si Ubuntu in ne Kubuntu. Je kakšna bistvena razlika?


Če hočeš vse nastaviti po svoje oz. imeti popolni nadzor nad programi, potem izbereš KDE/Kubuntu, v nasprotnem primeru pa Unity/Ubuntu.

Avtor: erbiKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 5:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ravnokar poganjam Kubuntu iz DVD-ja, pa mi nekako ne dela. Obupno dolgo bere DVD, miška občasno zmrzne

Avtor: S57KSLKraj: Slov. Konjice PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 5:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Seveda. DVD pogon je mnogokrat počasnejši od trdega diska.

Avtor: SaranKraj: Zasavje PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz ti priporočam Xubuntu, ker je rahlo hitrejši od kubuntu. Sicer bo pa tudi kubuntu vredu, samo Ubuntu pa odsvetujem zaradi obupno slabega namizja.

Avtor: erbiKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala zaenkrat za vse nasvete. Ga bom namestil in videl kako to gre, pa se še javim.

Avtor: erbiKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Samo še eno malo vprašanje...
Kakšen postopek priporočate, da ga namestim ločeno in xp-ji ostanejo takšni kot so, torej da se ga da kadarkoli tudi odstranit ali pa zamenjat?

Avtor: skalpelKraj: Šenčur PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uporabi Virtual Box Wink Drgače pa jaz priporočam linux mint.

Avtor: S57KSLKraj: Slov. Konjice PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če ga boš namestil poleg XP, si pripravi najprej 4 particije: 10-20GB za XP, enako za linux, okoli 5GB za swap in pa zadnjo do konca diska. Potem najprej na prvo namesti XP, na drugo linux, ki mu pokažeš tudi swap particijo, zadnjo pa sformatiraš z NTFS in jo vidiš v obeh OS. Ko boš nameščal linux, ti bo namestil Grub in boš pri zagonu izbral OS - dual boot.

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group