www.elektronik.si
TV igre stare 38 let in AY-3-8500
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  :||:
www.elektronik.si -> Nostalgija - samogradnje

Avtor: oobucoKraj: Šentvid pri Stični PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 11:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, okoli 1Vpp je najbolj standardno se mi zdi.

S tem, da sme biti sinhro od 0 - 300mV, od črne do bele pa od 300mV do 1V - približno in ni treba komplicirati z negativno, običajno je tako ali tako kondenzator vmes.

Pa seveda običajno na 75 ohmih, ampak običajno.

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 4:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
oobuco je napisal/a:
Pa seveda običajno na 75 ohmih, ampak običajno.


Ni ravno vseeno... neobremenjen izhod v tem primeru ima 3.2Vpp, kar je 10x več Very Happy

Avtor: hilbudij PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2016 10:22 pm    Naslov sporočila:  AY-3-8500
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav!

Te TV igre, s čipom AY-3-8500, sem napravil mnogo prej, preden je Gorenje začelo s proizvodnjo.
Bilo je leta 1980, naslednje leto sem pa dodal še eno vezje, da so bile igre v barvah; se je dalo spreminjat barve loparjev, kroglice, polja itd. Imam še film za izdelavo tiskanega vezja, nimam pa načrta.
Čip je pa imel ''ogromno'' nožic.

Načrt za te TV igre je izšel v tedanji reviji SAM.
Čipi so se pa dobili v Gradcu, v trgovini Oppermann (ne obstaja več).
To se je dalo napraviti in vstaviti v zelo majhno škatlico.

Imam pa še ene, lepo ohranjene TV igre originalni škatli, izdelane v Gorenju.
Upam, da še delujejo...

Pozdrav! Hilbudij

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2016 4:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Zanima me, če je kdo potem naredil igro. Jaz sem pred kratkim našel eno, ki je bila narejena po načrtu iz revije SAM. Ni bila delujoča ampak sem jo obnovil in zelo lepo dela .

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2016 5:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Seveda smo naredili. In deluje prav lepo...

Avtor: Matko5Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2016 8:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem tudi jaz naredil TV igre. Sicer v obliki emulatorja, ampak vseeno deluje.

Link do sheme: http://searle.hostei.com/grant/AVRPong/index.html#Introduction

Avtor: crowaveKraj: Zagreb, Hrvatska PrispevekObjavljeno: Sre Apr 19, 2017 1:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni. Pred kratkim sem dobil dve različici video igre ki se temelji na čipu AY-3-8500. Ena izvedba je tovarna, drugi je nastal v samogradnjo. Naredil sem kratke recenzije, ki jih lahko najdete na spodnjih povezavah.

http://www.crowave.com/blog/2016/10/26/tv-igra-ay-3-8500
http://www.crowave.com/blog/2016/06/30/universum-tv-multispiel-2006

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 11:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pod roke mi je prišla TV igra Gorenje GETI 3220.
Ker še nisem zasledil, da bi jo kdo pokazal še od znotraj je tu nekaj slik. Še posebej zanimiva pa je izvedba kontrolerjev - za ohišje je uporabljena škatla, ki se je uporabljala pri antenah.

Stran 7 od 7

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group