www.elektronik.si
WiFi Serial Transceiver Module ESP8266
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: bolha95Kraj: Križe / Tržič PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 7:47 am    Naslov sporočila:  WiFi Serial Transceiver Module ESP8266
----------------------------------------------------------------------------
Zanimiv modulček se je pojavil na tržišču. Cena je pa smešno nizka.

http://www.seeedstudio.com/depot/WiFi-Serial-Transceiver-Module-w-ESP8266-p-1994.html

Tu je razprodan, se ga pa da dobiti na aliexpress

Jaz sem že naročil tri kose za 12€ Smile

Avtor: Lizard64Kraj: Severna Primorska PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 9:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kje se to rabi?

Avtor: matjazkariz PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 10:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem ga tudi naročil pred par dnevi.
Spremljam tudi dogajanje na tej strani.
Na nekatere podobne module se da naložiti celo DD-WRT.

@Lizard64: Rabi se za povezavo praktično kateregakoli mikrokontrolerja na mrežo preko WiFi. V zadnjem času se je razširil pojem IoT (internet of things)...

Avtor: dejko1Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 10:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hehe, luštno, spominja na manjše USR-jeve module (ti so sicer komplet routerji)...

Kot izgleda ne podpira transparent-mode-a, ampak če AP in server mode deluje nebi smelo bit prav težko za uporabljat...

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 11:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa tako enostaven bo za uporabo??

KLIK

Avtor: vpeterKraj: Maribor okolica PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 12:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ker se že omenja IoT: pred kratkim sem za 15 € kupil Kankun KK-SP3 Wi-Fi Smart Socket. Gre za pametno vtičnico/stikalo (on/off), ki se ga krmili s telefonom. Z malce hekanja se da krmiliti tudi preko web brskalnika. Na zadevi pa teče openwrt. Škoda je le, da ni EU verzije in da je aplikacija na telefonu samo v kitajščini. Ampak to drugo me ne moti preveč, saj nimam takšnega namena uporabe. Bolj me moti prva točka in kako čim lepše pretvoriti v EU varianto (šuko).

Bilo bi fino, če bi nekdo naredil en mali modul z napajalnikom in majhnim mikrokrmilnikom. Morda kot sendvič varianto da bi prihranil na velikosti.


Nazadnje urejal/a vpeter Tor Sep 09, 2014 12:02 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: Lizard64Kraj: Severna Primorska PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 12:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
matjazkariz je napisal/a:
Jaz sem ga tudi naročil pred par dnevi.
Spremljam tudi dogajanje na tej strani.
Na nekatere podobne module se da naložiti celo DD-WRT.

@Lizard64: Rabi se za povezavo praktično kateregakoli mikrokontrolerja na mrežo preko WiFi. V zadnjem času se je razširil pojem IoT (internet of things)...


Hvala!

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 12:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: bolha95Kraj: Križe / Tržič PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 1:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
MarE69 je napisal/a:
Jaz sem pred časom nabavljal roving networks RN171
http://www.dataspheredirect.eu/rn171-i/rm-microchip-wlan-module/a-101000050/


Si ga tudi meni zrihtal. Preizkušeno dela. Tale novi mali mi je pa zanimiv predvsem zaradi majhnosti in cene. Če delaš v območju WiFi-ja tako lahko odpadejo razni RF modulčki. Pa še enostavnejše je s stališča programiranja.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 2:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: bolha95Kraj: Križe / Tržič PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 5:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne vem, kaj se da dobiti? Se mi pa zdi, da je tole ena prvih serij, ker še dokumentacije nimajo v angleščini ampak samo v kitajščini. Pa tudi objave na internetu so bolj novejšega datuma.

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2014 10:08 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
MarE69 je napisal/a:
Morda veš, če se da dobiti tudi sam PSoC, da bi ga zlotal na svoje vezje?

malo manjši.

Avtor: matjazkariz PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2014 11:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kakor izgleda, obstaja 5 različnih verzij modulov: http://www.ebay.com/itm/EPS-04-ESP8266-Serial-WIFI-Module-Wireless-Transceiver-Board-LWIP-AP-STA-/231326606546?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35dc23e4d2

Vendar ima samo eden anteno na boardu (ESP-01), zato je za testiranje mogoče najprimernejši.

Avtor: KrEnKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2014 3:29 pm    Naslov sporočila:  Zanimivo
----------------------------------------------------------------------------
Ali bi lahko s tem modulom naredil enostaven web server?

Applause Applause Boo hoo!
Če je potem je to odlično.


lp
KrEn

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2014 3:30 pm    Naslov sporočila:  Re: Zanimivo
----------------------------------------------------------------------------
KrEn je napisal/a:
Ali bi lahko s tem modulom naredil enostaven web server?


Se da, če poznaš "advanced" AT komande. So opisane v datasheetu, ki ga je nekdo prevedel v angleščino iz kitajščine Very Happy

Stran 1 od 6

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group