www.elektronik.si
ORIC Nova 64
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Nostalgija - splošno

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Sob Okt 18, 2014 5:01 pm    Naslov sporočila:  ORIC Nova 64
----------------------------------------------------------------------------
Moja zbirka starih 8 bitnih malčkov se je povečala še za enega člana.
Mogoče se bo pa kdo starejše generacije spomnil tega računalnika - ORIC NOVA 64.

Zadnji hip sem ga rešil da ni romal v smeti.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2014 3:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lepota!
Kaj še ni bil nikoli odprt?

Avtor: oobucoKraj: Šentvid pri Stični PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2014 10:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poznam.

Sicer je zamudil pravi čas, še srbska Galaksija ga je prehitela, da ne omenjam Spectrum in Commodore.

Kje si pa to našel.

Če se ne motim je s tem začela Avtotehna.

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2014 11:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole zadevo sem pa našel povsem neodprto na Hrvaškem. Zgodba tega računalnika je precej zanimiva ter ob enem žalostna, ker je prišel v napačne roke. Namreč leta 1987 ga je na nagradni igri zadela ena gospa - povsem po naklučju in potem je do letošnjega julija neodprt čakal v omari na podstrešju. Zares škoda, da je prišel v napačne roke in je tako lep računalnik tako žalostno zaključil na podstrešju. Ko so letos čistili hišo na srečo ni romal v smeti ampak so ga dali v oglas, da ga podarijo, če ga kdo hoče in tako je pristal pri meni. Po skoraj 30 letih sem bil prvi, ki sem ga prižgal in je delal iz prve.
Zgodba ni osamljena in na podoben način sem rešil že prenekateri star računalnik. Trenutno imam v zbirki nekaj čez 100 kosov starih računalnikov.

Avtor: ciciKraj: Trbovlje PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2014 11:55 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali obstaja seznam računalnikov v zbirki?

Avtor: yu2mygKraj: Gardinovci-Vojvodina-KN05BE PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2014 1:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To mi je bio prvi računar i imao je muzički čip za svaku pohvalu.

Avtor: oobucoKraj: Šentvid pri Stični PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2014 2:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se spominm enkrat v cankarju, ko smo imeli en sejem, pa smo kazali tudi Oric-a.

Igric je bilo žal bolj malo, ampak zvok je bil pa dober.

Pa je nočni vratar vprašal, če bi lahko malo igral in smo mu pokazali eno "streljačino" in ga pustili.

Zjutraj, ko smo prišli, je bil varnostnik še vedno na polno v "akciji" -

AMPAK ŠE VEDNO JE Oric SAM S SABO IGRAL DEMO.


Nismo mu razlagali, je pa sam rekel, da mu je šlo kar dobro.

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2014 3:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Spisek je zelo dolg:
ZX81, ZX Spectrum 48 (vse verzije), ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128 +, ZX Spectrum 128 +2A, QL, ...
Commodore VIC20, VC20, 16, 64(gora različic) Plus/4, 128, 128D
Amiga 500, 500+, 600, 2000, CD32
ATARI 520, 1040STE, 2600, 130XE, 800, ST, ....
Sharp MZ
Amstrad CPC 464
Schneider CPC 464
Galaksija
Acorn Electron
Iskra Delta Triglav
Ivel Ultra
IBM PS/1

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2014 3:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še malce slikic za boljši občutek.

Počasi mi že zmanjkuje prostora za vse. Urejam nove police, da bo lahko vse lepo na ogled.

Avtor: FreakinTeeKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 9:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo!
Na bolhi sem dobil ponudbo za istega Oric-a (in sem ga kupil). Nažalost brez napajanja. Ima pa serijsko številko 66!
Bi lahko dobil specifikacije od napajalnika? Vem da je verjetno enak kot za Oric Atmos ampak vseeno raje vprašam Very Happy
Lep pozdrav

Avtor: shmandiKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 11:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moj prvi računalnik. Sploh ne vem kje in kdaj je končal svoje življenje. Ure in ure preždete ob pisanju v basicu, razne igrice, grafične programe, eksperimentiranje z zvoki...
Pa gromozanski napajalnik s toroidom :)

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 2:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za napajanje rabiš DC napetost - originalni napajalnik ima na izhodu 7V DC, tok 1A.
Napajanje gre preko konektorja - +pol je nortanji del konektorja, - pol pa zunanji del.

Avtor: MIIBKraj: Žirovnica PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 6:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če boš mel dan odprtih vrat, se oglasim kaj naokoli Very Happy Lepo bi blo spet vidt Amigo po 20ih letih Smile

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 7:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še par detajlov kako izgleda originalni napajalnik. Ta je obenem tudi ohišje za
Oric Microdisk enoto. Vgrajen napajalnik daje napajnje tudi za to disketno enoto.

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 7:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če koga zanima moja zbirka - dobrodošel. Lahko se dogovorimo za ogled. Zveseljem pokažem, kaj imam.

Ob tem se priporočam za karkoli bi bil kdo pripravljen prispevati v mojo zbirko. Dobrodošli stari računalniki oziroma stara računalniška oprema.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group