www.elektronik.si
Linux - težave z namestitvijo

www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: Matko5Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 9:17 pm    Naslov sporočila:  Linux - težave z namestitvijo
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

Imam starejši prenosnik IBM 600E na katerega sem preizkušal namestiti različne verzije linuxa in sicer: Puppy linux, DeLi linux, Ubuntu in Debian.

Pri vsakem sem imel težave z namestitvijo. Puppy linux je ob zagonu zmeraj šel v restart, DeLi linux je preskočil namestitev LILO boot loaderja, Ubuntu nikakor ni hotel zagnati, pri Debianu pa mi je pri vsaki izbiri za install prenehal brati CD in zaslon je ostal črn.

Zanima me, če mogoče kdo ve v čem bi bila težava?

p.s. prenosnik ima 32M ram, 4G disk in pentium II procesor. Preizkusil sem namestiti Windows 2000 in tam je namestitev šla brez problemov.

Avtor: forest70Kraj: Koper PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 9:21 pm    Naslov sporočila:  Re: Linux - težave z namestitvijo
----------------------------------------------------------------------------
Matko5 je napisal/a:
32M ram
??? Brick wall
A se ti ne zdi malo malo ?

Avtor: Matko5Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 9:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Je malo ja. Samo ali je v tem problem? DeLi linux naj bi bil za PC-je z malo ram-a.

Avtor: kastaneda PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 1:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poglej v BIOS, če je kaj od RAM-a namenjeno še čemu. (Grafična...)
Imel sem podoben problem, ko je PC imel 64 M RAM-a, od tega 8 M grafična. Ko sem dodelil grafični 16 M, se je brez problema naložil...

Avtor: Matko5Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 3:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem poskusil z dodatnih 256M ram-a in se zgodi isto kot v prejšnjih primerih.

kastaneda je napisal/a:
Poglej v BIOS, če je kaj od RAM-a namenjeno še čemu. (Grafična...)
Imel sem podoben problem, ko je PC imel 64 M RAM-a, od tega 8 M grafična. Ko sem dodelil grafični 16 M, se je brez problema naložil...


Ko pritisnem F1 za BIOS mi odpre nekakšen Easy Setup kjer ne morem dodeljevati ram-a.

Avtor: kastaneda PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 4:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Verjetni je pod Config (Ponavadi Advanced setup/Share memory size).
Če v Googlavpišeš ime računalnika in linux dobiš recimo TOLE.

Avtor: Matko5Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 8:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
kastaneda
spletna stran, ki si jo navedel je namenjena temu:

Citiram:
After installing Linux, you'll have to customize it to run well on the ThinkPad, and that's what this page is about.


pod Config pa je to, kar je videti v priponkah.

Avtor: Matko5Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 8:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem poskusil še s KNOPPIX in stvar je delala. Pri drugih je bila očitno težava s kerneli.

Vseeno hvala za pomoč.

Avtor: Blisk1Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2015 1:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lubuntu je namenjen temu, ta ti bo ziher šel na laptop
https://wiki.ubuntu.com/Lubuntu

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group