www.elektronik.si
Iskra Triglav De Luxe popravilo
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Stari radijski sprejemniki

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 6:31 pm    Naslov sporočila:  Iskra Triglav De Luxe popravilo
----------------------------------------------------------------------------
Že lep čas imam namen popraviti/obnoviti Iskra Triglav De Luxe. Načeloma pri obnovi elektronike ne bo nekih težav, vendar pa imam težave pri "vizualnih" komponentah in gramofonu.

Najprej bi potreboval kakšno dobro shemo. Dalje, moram popraviti vrvico za skalo, saj je sneta. Ima morda kdo kakšen diagram ali vsaj nasvet kako jo nazaj napeti?

Ker je radio sicer dobrem stanju, ga zelo kazi skala, na kateri se je izbrisalo nekaj označb. Očitno je nekdo delal nekaj okrog vrvice za skalo in poškodoval napise. Ima morda kdo kakšno skalo viška? Odkupim.

Potreboval bi tudi nekaj lamp: EL84, EABC80 in EF89, saj je ena spustila vakuum, drugi dve pa manjkata.
Potrebujem tudi gramofon EMONA, ki pride nad radio. Moj je žal počen, ter igla utrgana..

Avtor: rokKraj: Dravograd PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 6:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav!

Imam Triglav Deluxe, kolikor se spomnim je skala dokaj dobro ohranjena, prav tako les (z izjemo nekaj nepravilnosti).
Gramofon sicer je prisoten, vendar zaenkrat še v neznanem stanju. Bom ga zvečer poiskal ter poslikal.
Elektronke mislim da so vse pristone, nisem pa popolnoma prepričan.
Prilepim slike ob prvi priliki Smile

Lep pozdrav,
Rok

Avtor: shadKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 7:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lampe imam, sicer rabljene, vendar testirane. Vse nemške Valvo, Siemens...
Če te zanima mi pošlji ZS.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 8:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imaš ZS.

Sem še malo gledal in opazil, da je vrvica bila že nekoč pretrgana, zdaj je pa na tistem mestu narejen kar mali vozel.

Tako, da očitno bo najbolje dobiti in napeljati kar novo vrvico. Vendar zdaj pa vprašanje, kje takšno dobiti oz. katero naj vzamem? Ali pa če ima kdo radio v rifuzi s celo vrvico in bi mi jo lahko nekako snel...

Avtor: NaceKraj: Zagorje ob Savi PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 11:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mitchW je napisal/a:
Imaš ZS.

Sem še malo gledal in opazil, da je vrvica bila že nekoč pretrgana, zdaj je pa na tistem mestu narejen kar mali vozel.

Tako, da očitno bo najbolje dobiti in napeljati kar novo vrvico. Vendar zdaj pa vprašanje, kje takšno dobiti oz. katero naj vzamem? Ali pa če ima kdo radio v rifuzi s celo vrvico in bi mi jo lahko nekako snel...


Jaz sem jo nabavil tukaj.

Avtor: rokKraj: Dravograd PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 1:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav!

Prilagam obljubljene slike.
Gramofon po občutku ni več uležajen, ima nekaj kozmetičnih napak in par razpok.
Igli sta obe celi, roka ni videti poškodovana. Notranjost je napram letom, dokaj čista.
Steklo je celo, pravtako skala. Elektronke so vse prisotne, tudi magično oko;
nobena ne izgleda sivo oz. getter ni razbarvan. Testiral jih nisem.
Vrvica je sicer sneta, a prisotna.

Lep pozdrav,
Rok

Avtor: jozedeKraj: Jesenice PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 12:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Shema je bila na tem forumu že objavljena, pa vseeno še ena.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 4:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najlepša hvala za fotografije. Mislim, da bi ga v nekaj urah čiščenja in morda še kaj lotanja spravil v lepo stanje.

Sicer skala je pri meni drugačna, več črne podlage. Kolikor sem gledal po spletu, je največ De Luxe-ov s takšnim tipom skale, kot jo imaš ti, zato bom zaenkrat poskusil popraviti to mojo (z rötringom, če bo šlo), saj mi pomembno da ohranim čimbolj pristen izgled radia.

Gramofon tudi ni čisto identičen, saj ima moj blago za podlago za plošče. Menim, da bi se sicer dalo prenesti krožnik iz mojega na tvojega.

Glede vrvice, mi lahko kdo svetuje točno kakšno naj vzamem? Debelina je okrog 0,9 mm, če sem prav izmeril, vendar material ne vem točno kakšen naj vzamem.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 9:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vrvico bom v kratkem dobil.
Ima kdo kakšno fotografijo, kako je potrebno napeljati vrvico?
@Rok, vidim, da je tudi tebi vrvica odletela...

EL84 sem danes dobil. Torej potrebujem še EF89 (to si lahko sposodim za test) in EABC80.

EDIT:
Bi lahko dobil eno od blizu sliko skale na predelu kontrole visokih tonov? Tam imam namreč poškodovan tisk in bi ga rad na novo narisal.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 1:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Očitno obstajata res dva tipa Triglava De Luxe. Ločita se po steklih skale in tipih magičnih očes (EM80 v mojem, EM84 v takšnem, kot ga ima @Rok), vidim, da sta tudi na shemi označeni obe indikatorski cevi. Ima morda kdo več podatkov o teh verzijah (katera je novejša, itd.)?

Kakorkoli, bil bi hvaležen za sliko skale v področju visokih tonov. Sicer pa obnova poteka po načrtih. Morda kakšen nasvet kako se lotiti napeljevanja vrvice za skalo?

Avtor: s56av PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 7:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tukaj so slike našega Triglava Deluxe, je verzija z em80.

PS: Če rabiš več slik, jih lahko naložim. Ampak z mojim internetom to traja... Evil or Very Mad

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 2:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala. Tale slika bo zadostovala.
Se bom pa ta teden lotil zamenjave vrvice za skalo, zato sem že včeraj malo vadil s staro zalepljeno (ki se je spet pretrgala 1 cm od zalepljenega dela, očitno je res čisto na koncu), vendar mi nikakor ne uspe dobiti ustrezne dolžine ali oprijema na vretenu gumba. Potreboval bi kakšno sliko ali diagram.

Zato sem malo googlal in pogledal po forumu, če je morda kje slikana šasija radia z napeljano vrvico. Našel sem le navadnega Triglava, ki pa ima podobno, a žal drugače speljano vrvico kot moj: http://www.elektronik.si/phpBB2/download.php?id=37769, De Luxa nisem našel nobenega.

V kolikor ima kdo fotografije šasije De Luxa in se dobro vidi napeljava vrvice, bi prosil, da jih pošlje/pripne, saj mi bo s tem zelo pomagal. Dosti je slika vretena spremenljivega kondenzatorja in vretena gumba.


Nazadnje urejal/a mitchW Pon Avg 10, 2020 3:19 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče ti bo v pomoč stara tema kjer se na nekaj slikah malce vidi kako je napeljana vrvica.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Te slike sem že zadnjič zasledil. Nekaj mi pomagajo, vendar so dokaj slabe kvalitete. Imam pa tudi občutek, da je vrvica tam že bila menjana.
Vidim, da je napeljana iz vretena kondenzatorja pod ohišje žarnice in nato drgne po njem. Nekako se mi ne zdi logično, po mojem bi se mogla navijati iz leve zgoraj vretena, da se izogne žarnicam in kablovju.

Avtor: s56av PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam nekaj slik na računalniku, če ti kaj pomagajo. Lahko poskusim slikat še kakšen detajl, vendar šele v petek. Je pa nerodno slikat komplet vrvico brez da vzameš celo šasijo ven.

Stran 1 od 8

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group