www.elektronik.si
Display iz čitalnika kartic zdravstvenega zavarovanja

www.elektronik.si -> LCD, 7 segment, grafični lcd-ji

Avtor: bobeKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 3:30 pm    Naslov sporočila:  Display iz čitalnika kartic zdravstvenega zavarovanja
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo
Iz čitalnika kartic zdravstvenega zavarovanja sem vzel display, nikakor ne morem najti pinouta zanj.

Ima 10 pinov, (8+2). Če sem prav razbral, ima serijski interface.
Iskal sem po šifrah z zadnje strani displaya pa ne najde nič pametnegea. Poskusil sem tudi s primerljivimi diaplayi ...
Kakršen koli nasvet dobrodošel ...
Lp
Robert


Nazadnje urejal/a bobe Tor Apr 07, 2015 10:40 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: bobeKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 10:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko sem odlepil malo črno nalepko, na dveh pinih piše A in K. To je verjetno za backlight. Nekateri displayi imajo za to ločen konektor.

Na ploščici sem z ohmmetrom našel kateri pini s konektorja so GND, ostalo je še 6 neznank. Lupo v roke in sledit povezavam na ploščici ...

1 A (verjetno za backlight)
2 K (verjetno za backlight)
(presledek med pini)
3
4 GND
5 GND
6
7
8
9
10


Nazadnje urejal/a bobe Tor Apr 07, 2015 10:38 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 11:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si ti opazil možnost da slike pripneš na forum?

Nazadnje urejal/a Branez Pon Apr 06, 2015 11:41 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: bobeKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 11:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pardon, sem misli, da je boljše, če so nekje zunaj pa samo povezava do njih ... bom upošteval v prihodnje.
Lp

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 11:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si opazil to možnost, da lahko popraviš prispevek?

Pa ne misliti, da te zezam. Poglej ta tvoj prispevek in klikni tam na povezavo. S povezavami nekam v nek shranjevalnik slik, se zgodi, da slike ni več in prispevek ni več v redu.

Avtor: bobeKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 10:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, to je problem ... evo, dodal slike v prispevek.
Lp

Avtor: bobeKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2015 9:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S servisa sem dobil info, da je to 'custom' display in da nimajo specifikacij. Baje tisti M v oznaki MSGF pomeni Custom (to na sliki).
Razvozlavanje ploščice je no go. Ne bi se šel pa kaj takega Smile
https://www.youtube.com/watch?v=O8FQZIPkgZM

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 10:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ah ne morem pobrisat prispevka, ker si že sam ugotovil, da je serijski priključek, le zaporedje pinov je še zmeraj neznanka.

Avtor: bobeKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 11:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Smile ni problem. Saj sem razmišljal, da bi napisal Hello world na Arduinu in pretikal žice na breadboardu ...
bom kar pobrisal nazadnje napisano neumnost.
Serijskih je več vrst:
http://www.lxdinc.com/technical_resources/lcd_module_protocol_interfaces#serial_interface

Ker je LCD custom, ni nujno, da so sledili standardom ... Najbolj fino bi bilo dobiti en delujoči čitalnik pa z logic analyzerjem preveriti kaj se dogaja.

Avtor: bobeKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2015 11:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pomeril sem napetost na posameznem pinu (podatki so na priloženi sliki).

Potem sem še z USBee-jem (hvala @powr) pogledal kaj se dogaja na pinih in shranil slike in podatke. Stanje je kot na priloženih slikah.
S signali se dogaja samo na pinih 1, 3, 4 in 5. Meril sem vsakega posamezno, ker (zaenkrat) ne morem zraven pinov na nagužvani ploščici z 1 mm pitchom ...
Ima kdo z več izkušnjami z logic analyzerji kakšno idejo kaj bi kateri pin bil glede na te podatke?
Pina 5 in 4 sta samo na obnočju us:
Pin 5: konstantno (2 us, 20 us), (2 us, 20 us), ...
Pin 4: (15-krat 1 us, 1-krat 9 us), (15-krat 1 us, 1-krat 9 us), ...

Pin 3 je samo na območju ms (vrednosti rahlo odstopajo - ne vem če res ali samo tako prikaže):
Pin 3: (3,025 ms, 4,148 ms), (3,015 ms, 4,43 ms), ...

Pin 1 pa mešano na ms in us:
Pin 1: (2,948 ms, 69,8 us, 46,3 us), (2,894 ms, 8,2 us, 69,8 us), (1 ms, 73,5 us, ...

(logic alanyzer sem uporabljal prvič in ne vem, če se morda ne da dobiti še kaj več informacij?)
Lp

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group