www.elektronik.si
Fake LM35

www.elektronik.si -> Komponente in podsklopi

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 11:13 am    Naslov sporočila:  Fake LM35
----------------------------------------------------------------------------
Član foruma RoserM je naročil LM35. Mislim, da jih je naročil tukaj. Ker mu nobeden ni delal mi je dal tri komade, da jih testiram še jaz. Sam sem jih preizkusil potem ko res ni nobeden delal še s testerjem komponet. Enega je spoznal kot upor. (dva pina sta bila v stiku) drugega ni spoznal, tretjega pa je spoznal kot tiristor. Slednjega sem dal na testno. Zadeva je res tiristor. Brick wall Dopuščam možnost, da sem ostala dva uničil preden sem jih dal na tester. Očitno so kitajci natisnili oznake na neke low cost elemente TO-92 - izgleda na tiristorje.


Nazadnje urejal/a Silvo Čet Jan 18, 2018 10:50 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 2:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hm, potem je potrebno to napisat v trgovini, da so fake.

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2015 6:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, tole ni nič kaj tako nenavadnega, pa upam, da nas Chinezarji "ntegnejo" čim manj krat. Sam sem enkrat nedolgo nazaj naročil regulatorje LM338K, ki naj bi preneslo 5A toka in naj bi se lahko reguliral do 32V. Niti niso bili tako poceni. Kupil sem jih na E-bay. Naročil sem jih pet in niti eden ni deloval. Dva sploh nista dala od sebe nič. Ostali trije pa samo max 1,5A toka. Regulatorji so romali direktno v kanto.
Ker je preteklo kar nekaj časa preden sem jih preizkusil, nisem mogel nič, ker je šel rok za pritožbo mimo.

Drugače pa napisati v trgovino opozorilo. Mogoče bodo celo ponudili vračilo denarja ali pa zamenjavo. Se splača malo "zatežiti" saj so nekateri trgovci, v boju za kupci, pripravljeni storiti marsikaj....

LP

Avtor: v.j.Kraj: Veldes PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2015 6:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kupovat je treba na ebayu in plačevat s paypalom. Ko dobiš robo, takoj stestirat in če je fejk, to napisat prodajalcu. V primeru, da sem dobil fejk, sem vedno dobil v celoti povrnjeno kupnino, saj prodajalci na ebayu ne marajo negativnih feedbackov. Ko dobim vrnjen denar, dam prodajalcu pozitivno oceno in v komentar napišem, da je bil material fejk in sem dobil denar nazaj, tako se mi zdi dovolj pošteno.

Glede LM338K jih ne kupujte za manj kot 6 ali 7 USD, ker je vse to fejk, več pa TUKAJ

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group