www.elektronik.si
napajanje Arduino DUE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  :||:
www.elektronik.si -> Arduino sekcija

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 10:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Minus boš moral dati skupaj, sicer bodo težave.

Avtor: overload PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 10:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj sta "-" od DC power konektorja in "gnd pin" povezana. (preverjeno z multimetrom)

Nič pa najbrž ne škodi, če še zunaj naredim eno "briko"...

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 11:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aha, nisem videl tiste povezave. Če imaš kitajske plate zamenjaj tisti 5V stabilitator z "nekitaskim" pa verjetno ne boš imel več problemov.

Avtor: overload PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 11:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako si vedel? Laughing ~200mA na 5V pin-u, pa že mrkne ("arduino" mega)

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2018 8:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
overload je napisal/a:
Kako si vedel? Laughing ~200mA na 5V pin-u, pa že mrkne ("arduino" mega)


Ker sem zamenjal že več stabilizatorjev...

Avtor: overload PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2018 9:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
O katerem stabilizatorju je to govora, ker nisem ravno elektronik... Confused Morda kakšen link za nabavo?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2018 9:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
overload je napisal/a:
O katerem stabilizatorju je to govora, ker nisem ravno elektronik... Confused Morda kakšen link za nabavo?


Poglej kaka je oznaka zaradi razporeda. Meni se zdi, da sem gor dajal LM1117-5. Težave sem imel na dveh platah, ki sta v rabi v 3D tiskalnikih. Prav tako sem imel težave na plati s katere sem poganjal led displjej z MAx7219


Avtor: simeonKraj: Šentjernej PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2018 10:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Te težave se pojavijo ne glede na vir napajanja, USB ali usmernik?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2018 10:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Usmernik

Avtor: overload PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2018 10:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj če priklopim 5V napajanje direktno na pin-e od USB priključka, kaj se potem zgodi, ko priključim še usb kabel, ki ima svojih 5v napajanja?
Ker najelegantnejša bi mi bila ta rešitev.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2018 3:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko priklopiš, ne sme biti nikakršnih problemov, sprobano že ničkolikokrat.

Stran 3 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group