www.elektronik.si
Nostalgični audion za srednji val

www.elektronik.si -> Nostalgija - samogradnje

Avtor: Mito KristanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Avg 19, 2015 10:47 pm    Naslov sporočila:  Nostalgični audion za srednji val
----------------------------------------------------------------------------
Da se malo pohvalim, prilagam fotko-dve mojega nostalgičnega audiona, ki sem ga izdelal z najstarejšimi cevmi iz moje zbirke: E446 kot audion, E443 kot NF izhod in hkrati VF predstopnja, pa še ena dvojna dioda za usmerjanje (nekaj kot AZ 1). Tuljavice so na DIN konektorjih, tako da se jih da zamenjati, naslednji korak bi bil izdelava tuljavic za KV.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2015 7:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lepo! Objavi še shemo.

Avtor: s56alKraj: JN66SI & JN76TM PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2015 9:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Res lepa gradnja, za vzbujanje skomin po nekih minulih časih Wink! Tudi mene zanima shema...

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2015 9:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najbolj me zanima če je to kondenzator ali potenciometer.

Nazadnje urejal/a Branez Čet Avg 20, 2015 10:02 am; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2015 9:55 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pohvalno!
Upam, da s to objavo še koga navdušiš za gradnjo , prav zato bi bila zaželena tudi shema.
Ali si podnožja za elektronke sam izdelal?

Avtor: s51zgKraj: JN76BC - Srednje brdo PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 12:46 pm    Naslov sporočila:  Nostalgični audion za srednji val
----------------------------------------------------------------------------
Pod gumbekom se skriva potenciometerček..
p.s.
Iščem svoj izdelek. Edino, kar se spomnim, je bila v osc. neka mala lampica RV.,
ki je bila poslana iz. B-luke-yu4aah, kjer sem jaz služboval polnih dve leti. Torej
se je to dogajalo tam nekje v letu 1963, ali kasneje, ko sem se vrnil iz smb-ja.
Pri moji varijanti, sta imeli obe tuljavici odcepe. Ti so bili vezani preko preklopnika
na sprednjo ploščo. Tako sem lahko spreminjal freq. od DV, SV in KV področja.
Tudi skala na vrtljivem konditu je bila trojna. Toliko se ja tega spomnim. Ko najdem,
če najdem, bom to vse pofotkal in pripel na forum.
LP
janez/s51zg


Nazadnje urejal/a s51zg Sob Dec 16, 2017 3:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 12:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za odgovor!
Pa še eno vprašanje je aktualno:
Branez je napisal/a:
Lepo! Objavi še shemo.
s56al je napisal/a:
Res lepa gradnja, za vzbujanje skomin po nekih minulih časih Wink! Tudi mene zanima shema...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group