www.elektronik.si
IDC - TRIGLAV PICCOLO

www.elektronik.si -> Nostalgija - splošno

Avtor: s57bicKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2015 10:34 pm    Naslov sporočila:  IDC - TRIGLAV PICCOLO
----------------------------------------------------------------------------
Ena od verzij Triglava.

Lp, Jože.

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2015 1:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A je možna še kaka slika s strani modulov oziroma samih modulov. A so šli v ta sistem enaki moduli kot v klasičen Triglav.


lp

Avtor: s57bicKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2015 8:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moduli so enaki in njihov položaj je enak. Triglavov bus je bil standarden industrijski VME bus. V Triglav si lahko dal tudi VME module drugih proizvajalcev.

Lp, Jože.

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2015 10:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za pojasnilo. Me je zanimalo kateri CPU modul je instaliran. Torej bi bil lahko tudi CPU J11 kot ta na sliki ali pa 286.



lp
Aleš

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2015 10:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še eno vprašanje - ne vidim ICC modula za komunikacijo s terminali. Torej je bil Piccolo omejen samo na en terminal? Preko vmesnika na CPU modulu?
Na mojem ICC modulu je 6 serijskih portov za terminale.

Avtor: s57bicKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2015 8:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kakršno konfiguracijo si je stranka zaželela, takšno je dobila.
Vsi operacijski sistemi niso podpirali več terminalov. Za večino je zadostoval
en videoterminal in tega si priključil na procesorsko ploščo.

V tistih časih MS-DOS ni kaj veliko pomenil. Plošče z 286 so bile redke.
Industrija je bila na UNIXu, poslovne aplikacije pa na Delta-M.

A tega da ni periferne enote nisi opazil Smile

Lp, Jože.

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2015 10:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
"A tega da ni periferne enote nisi opazil"

To sem pa prihranil za naprej. Vidim, da kontroler za diske je v sistemu - nikjer v ohišju pa nisem zasledil ne FDD ne HDD enote. Je Piccolo sploh imel kaj od tega.

Napajalnk je pa v podstavku?

Ti so tudi eno čudo tehnike. Za vsako napetost je svoj stikalni napajalnik - vsaj v teh verzijah, ki jih imam jaz. So pa takšne dimenzije kot moduli - le da so ustrezno širši.

Avtor: s57bicKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2015 8:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Napajalnik za ta model Triglava je bil takšen kot od Partnerja. Če je bil zamenljivo enak pa ne vem. Na ''odprti'' sliki leži na desni strani.
Originalen Triglavov napajalnik ni šel v takšno ohišje.

Periferije ni v tem hišju. Na vrhu sta konektorja na katera se je nataknila škatlja (z enakim tlorisom) s flopijem ali diskom.

Procesorska plošča je bila lahko tudi s procesorjem 68010. Na njej je tekel UNIX.

Lp, Jože.

Avtor: s57bicKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2016 4:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še predstavitev iz kataloga Iskre leta 1988.

Lp, JOže.

Avtor: diazee PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2018 6:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni, jaz sem Američan in všeč mi je ta stroj. Želim izvedeti več o tem in prenesti PDF.

Avtor: C-64Kraj: Lesce PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2021 9:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Napajalnik tega računalnika bolj podrobno.

Avtor: s57bicKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 9:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malo opisa.

Avtor: af0lKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2022 1:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale ima floppy?

Avtor: s57bicKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2022 12:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nataknjena je streamer enota.

Lp, Jože

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group