www.elektronik.si
Nakup Raspberry Pi
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Raspberry Pi sekcija

Avtor: twomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 12:31 pm    Naslov sporočila:  Nakup Raspberry Pi
----------------------------------------------------------------------------
Kje se dobi trenutno najceneje (s poštnino vred)? Lahko tudi osebni prevzem.

Kje pa kupujete razne modulčke...?

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 1:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem nabavil vse v galago market. Nisem preverjal sedanjih cen, ma mislim da je bila cena konkurenčna, dostava drugi dan

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 2:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Podobno potrdim kot tudi Pobesneli pred mano. Galago market

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 4:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V HTE je Rpi2 za ~39€z davkom.
V bistvu sem za RPi2 + ohišje + napajalnik dal manj kot 50€

Avtor: Mihc87Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 8:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
+1 za HTE
Cena je kakšen cent manj kot 40€.

Če bi osebno prevzel, ti svetujem, da jih prej pokličeš. Nazadnje so jim zelo hitro pošle zaloge in sem čakal cca 14 dni, da so prejeli novo pošiljko.

Avtor: glavičKraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 9:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa farnell?
http://si.farnell.com/raspberry-pi/raspberrypi-2-modb-1gb/sbc-raspberry-pi-2-model-b-1gb/dp/2461029
Cena je 34,66€ pa brezplačna poštnina + vzameš na podjetje pa je še brez DDV = zmaga.

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 10:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
glavič je napisal/a:
Kaj pa farnell?
http://si.farnell.com/raspberry-pi/raspberrypi-2-modb-1gb/sbc-raspberry-pi-2-model-b-1gb/dp/2461029
Cena je 34,66€ pa brezplačna poštnina + vzameš na podjetje pa je še brez DDV = zmaga.
Kako se pa zrihta zastonj poštnina na farnellu? Sicer ne za RPi ker brez davka je v hte še vedno cca 32€ pa vsak dan se po službi mimo peljem pa še ohišja in napajalnika mi ni potrebno po ebayu iskat.
Ampak bi bilo pa vseeno fajn vedeti kako si priskrbiš brezplačno poštnino.

Avtor: ObelixKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 12:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tukaj je 37,50 (vključno z davkom). Zanimivo pa je, da imajo "dnevne" cene. 11.11.2015 je stal 31,51.

Avtor: BojanRKraj: Vnanje Gorice PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 1:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nič nimajo "dnevne cene". Tudi danes stane 31,52. Je pa to "excl. VAT".
Z davkom je tako 37,50 eur (19% davek-nemški)

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 1:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dorijan je napisal/a:
Kako se pa zrihta zastonj poštnina na farnellu?
To tudi mene zanima.
Drugo kar je, če bi želel kupiti Pi na farnellu, kot fizična oseba, ga ne moreš, kot tretje je pa to cena brez davka, če se ne motim.
Tudi za Obelixovem link nisem prepričan, če ga lahko kupiš kot fizična oseba. In tudi če, prištej še pošiljanje in je cena višja kot v HTE.

Kakorkoli, cene pri naših avtoriziranih distributerjih Raspberry Pi so čisto primerljive z ostalimi.

Avtor: ObelixKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 1:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
BojanR je napisal/a:
Nič nimajo "dnevne cene". Tudi danes stane 31,52. Je pa to "excl. VAT".
Z davkom je tako 37,50 eur (19% davek-nemški)

Hvala Bojan. Gledam reklamo v Funkamateur 12/2015 in sem spregledal da piše "zzgl. MWSt." Piše pa tudi "Tagespreise". Tako sem sklepal, da se je pač cena od takrat spremenila.

Jaka57 je napisal/a:
...Tudi za Obelixovem link nisem prepričan, če ga lahko kupiš kot fizična oseba...

Lahko kupiš kot fizična oseba. Poštnina je 10 € (bolj natančno 9,95). Skupinski nakup ? Wink

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 2:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:

Drugo kar je, če bi želel kupiti Pi na farnellu, kot fizična oseba, ga ne moreš, kot tretje je pa to cena brez davka, če se ne motim.


Kako ne moreš kot fizikalec kupovat? kako pa jaz lahko, sicer ne (še) maline, vse ostalo pa lahko? Think

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 3:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lojzek je napisal/a:
Kako ne moreš kot fizikalec kupovat? kako pa jaz lahko, sicer ne (še) maline, vse ostalo pa lahko? Think
Lojzek, tema govori o nakupu Raspberry Pi.
Marsikaj sem že kupil na Farnellu, seveda kot fizična oseba, maline pa nisem mogel in nisem čisto prepričan, da lahko res vse iz Farnella kupiš kot fizična oseba.

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 8:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko potrdim. Meni ga tudi niso hoteli prodati. Napisali so, da naj ga kupim pri "lokalnem distributerju" -> Ic elektronika, kjer te robe seveda nikoli nimajo na zalogi. Sem čakal ene 3 tedne za nekaj, kar bi iz Farnela prišlo v parih dneh. Brick wall

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 8:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dorijan je napisal/a:
Kako se pa zrihta zastonj poštnina na farnellu?

Prijaviš se kot pravna oseba. Kar naročiš do šestih zvečer, dobiš robo naslednji dan dopoldne. Pa seveda račun, ki ga moraš plačati do konca naslednjega meseca. Ker je iz tujine, ne plačaš DDV.
So pa dragi.

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group