www.elektronik.si
Navojna os tisklanika opleta

www.elektronik.si -> 3D Tiskanje

Avtor: Blisk1Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 10:59 pm    Naslov sporočila:  Navojna os tisklanika opleta
----------------------------------------------------------------------------
Ima mogoče kdo kakšen nasvet kako zmanjšati opletanje levo in desno navojne osi tiskalnika.
Sicer ima med motorjem in osjo nameščen tisto zadevo iz aluminija, ki to nekak kompenzira, ampak je to opletanje vseeno preveliko.
Če postavim samo os motorja in navojno os skupaj je razlika za skoraj 2 mm.
Desna se lepo vrti ravno, leva pa opleta.
Ležišče motorja spodaj je bolj kot ne fiksno, zdaj ali to ležišče pobrusim in luknje povečam da bom lahko premaknil cel motor ali pa zgoraj na osi zadevo nekako spremenim.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 11:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bi mogoče kdaj pripel kako sliko tvojega tiskalnika, da bi vedeli o čem se pogovarjamo? Sicer si nekoč omenil, da imaš namen nekaj kupiti, pa vendar....daj hudiča kaj od sebe. Če ti opleta, lahko s tisto "aluminijasto zadevo" sklopko malo kompenziraš, malo pa tudi navojno palico poizkusiš poravnati....
Lahko pa si za začetek še malo prebereš temo o Troublemakerju, res da je obširna skoraj ko sveto pismo, ampak kar nekaj odgovorov se tam skriva.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2015 8:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tukaj je napisal kakšen tiskalnik ima (Navodila za sestavljanje). Moj pripomoček je to našel! Mogoče bo povedal, če je našla pravo stvar ali pa meni tudi ne dela v redu. Whistle


Če je res ta tiskalnik in če je res upognjena navojna palica (pa še kakšen "če"), pojdi v neko trgovino z železnino, kupi M10 navojno palico (stane manj kot škatla cigaret) ki je ravna, jo odreži z žago za kovine na potrebno dolžino in zamenjaj tisto tvojo ukrivljeno.

Lahko pa se tudi pritožiš o tem proizvajalcu tvojega tiskalnika. Mogoče ti bo poslal drugo, ki bo še bolj ukrivljena. Mr. Green

Prosto ko pasulj!

Avtor: Blisk1Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2015 3:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
Tukaj je napisal kakšen tiskalnik ima (Navodila za sestavljanje). Moj pripomoček je to našel! Mogoče bo povedal, če je našla pravo stvar ali pa meni tudi ne dela v redu. Whistle


Če je res ta tiskalnik in če je res upognjena navojna palica (pa še kakšen "če"), pojdi v neko trgovino z železnino, kupi M10 navojno palico (stane manj kot škatla cigaret) ki je ravna, jo odreži z žago za kovine na potrebno dolžino in zamenjaj tisto tvojo ukrivljeno.

Lahko pa se tudi pritožiš o tem proizvajalcu tvojega tiskalnika. Mogoče ti bo poslal drugo, ki bo še bolj ukrivljena. Mr. Green

Prosto ko pasulj!


Hvala za nasvet, navojna palica ni zvita pač pa sem ugotovil, da se center osi od motorja ne ujema s palico, vse skupaj je pomaknjeno v levo.
Zato sem nosilec od motorja vzel dol in zbrusil luknjo, tako, da se da motor premakniti za cca 1mm v desno in sedaj je opletanje zelo malo.
Tista aluminjasta zadeva ni mogla toliko skompenzirati.

Kupil sem tole

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group