www.elektronik.si
Online GPS spremljanje
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Navigacija in sledenje

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2015 8:54 pm    Naslov sporočila:  Online GPS spremljanje
----------------------------------------------------------------------------
Preizkušam možnost online GPS spremljanja/sledenja. Zaenkrat sem preizkušal GPS monitoring brezplačno verzijo geolinka. Zadeva sicer dela, motijo pa me nekatere omejitve.

Zanima me, ali kdo pozna kako boljšo (seveda free) alternativo?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2015 9:29 pm    Naslov sporočila: icon_impressed Malo za šalo, malo zares!
----------------------------------------------------------------------------
Meni da žena vnukinjo s seboj in točno zve vse in kje sva bila. d'oh!

Ni pa to free verzija

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2015 9:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zadnjih nekaj let sem preizkusil kar nekaj teh zadev in spet prišel do zaključka, da je za malo denarja malo muzike.

Za cca. 50 avtov z mojimi varnostnimi napravami že več let uporabljam http://www.gps-server.net , ki je brezplačen prva dva tedna - ravno dovolj, da vidiš če ti ustreza.
Po avtu me pride dobrih 15€ letno - GPRS pa še 20€, serverji se ne sesuvajo, suport se odziva na maile že v uri ali dveh, najdlje sem čakal 12 ur, imaš tedenske ali mesečne mail raporte, SMS obveščanje o izrednih dogodkih - prekoračenih limitih hitrosti ali zapustitvi določenih dovoljenih zon, ki jih sam določiš, ipd.

Meni in lastnikom vozil je to razmerje kvaliteta-ponudba/cena sprejemljivo.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 12:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa nek poceni telefon in Android Device Manager?

Iztok, koliko podatkov na mesec gre v MB?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 7:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Geolink zagotovo ni tisto kar iščem. Danes sem vozil še z njim, zdaj pa grem spremenit konfiguracijo na Iztokov predlagani gps-server. Bom videl, kakšna bo izkušnja z njim.

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 7:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertz je napisal/a:
Iztok, koliko podatkov na mesec gre v MB?

Odvisno od veliko stvari (pogostost javljanje lokacije, čas premikanja, jakost signala, posredovanje SMSov in predvsem nastavitve sistema).

Običajno nastavim tako, da je mesečno cca. 3,5Mb kar znese ravno 5€ na 3 mesece, ko je treba itak polnit Mobi račun. Sam imam nastavljeno javljanje na 20 sek. naredim cca. 2kkm mesečno in imam avto na področju dokaj dobrega signala.

Tudi tisti, ki se vozijo čez mejo po EU in če ne gredo v države izven prve cone, ne opažajo nekih hudih stroškov.

Na tej sliki se vidi pogostost oddajanja podatkov - rdeče pike


Nazadnje urejal/a Iztok Ned Dec 20, 2015 8:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 7:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Potem je bob 4 cente mnogo bolj elegantna resitev, pa se kartic ni treba polnit.

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 8:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertz je napisal/a:
Potem je bob 4 cente mnogo bolj elegantna resitev, pa se kartic ni treba polnit.

Lahko poizkusiš. Jaz sem ostal na Mobitelu ker sem sam in kolegi poizkušali z mnogimi ponudniki - tudi nemškim Blau DE, pa s pokritostjo signala niso bili zadovoljni.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2019 9:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole temo bom potegnil iz zgodovine. V teh letih se je na področju GPS sledenja verjetno marsikaj spremenilo. Vprašanje ostaja podobno: kakšne so izkušnje s posameznimi servisi za online spremljanje?

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 9:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem preizkušal LoRa tracker (RAK811 LoRa Tracker Board). Pogoj za delovanje je seveda, da je v bližini LoRa gateway. Iz LoRa omrežja sem potem posredoval pozicijo na APRS. Če odšteješ nabavo trackerja je tako sledenje popolnoma brezplačno. Pokritost pa je žal še slaba.

Tracker je lahko dovolj majhen, da bi ga lahko dal npr. psu za vrat.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 9:15 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
LoRa je postal nov Wi-Fi...

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 8:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Preseneča me natančnost GPS pozicij, saj se da razbrati praktično po celi trasi tudi vozni pas.

Glede LoRa ... tile RAK811 modulčki in device boardi so res zanimivi. Ni mi pa jasno (ali pa ne najdem) ... cene koncentrator modulov npr. RAK831 se mi pa zdijo precej visoke? Za preizkušanje bi moral postaviti nekaj ... tule v Ljubljani je kot kaže bolj za eno figo pokrito.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 9:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne zbujaj mi slabe vesti ... Zdaj bom moral gateway res pocasi priklopit nazaj ... Wink

Avtor: juremKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 10:53 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Tole temo bom potegnil iz zgodovine. V teh letih se je na področju GPS sledenja verjetno marsikaj spremenilo. Vprašanje ostaja podobno: kakšne so izkušnje s posameznimi servisi za online spremljanje?


Si pogledal APRS?

Lp
Jure

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 7:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
APRS je dobra alternativa.

LoRa gateway na osnovi RAK831 je nekje v rangu 140-180€ (+ rabiš še malinco zero, napajalnik, usb ethernet vmesnik, ohišje, anteno, ...). Ni malo in za posameznika preveč. Če se najde par kandidatov pa je stvar bolj sprejemljiva. Predlagam, da kontaktiraš Mustija (Irnas Rače), ki ti lahko tudi svetuje, kako najugodneje do GW. Tracker ti pa posodim, če boš kaj po NM hodil se oglasi. V LJ je zaenkrat en GW na Viču na FE, eden pa pri Mucku v Trzinu (na off hihi).

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group