www.elektronik.si
Kaj trenutno počnem Januar 2016

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2016 4:49 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem Januar 2016
----------------------------------------------------------------------------
Tole je prinesel Božiček. Kaj točno je v vrečkah niti ne vem. (darilo od kolega) Odprl sem le tisto z LED displejem. (MAX7219). Tole bo šlo že danes na testno.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2016 5:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Je tudi ESP8266 vmes?

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2016 6:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
seveda je, desno zgoraj. Zopet ne bo Silvota iz delavnice. Very Happy

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 12:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mirkatmir je napisal/a:
...Zopet ne bo Silvota iz delavnice. Very Happy


He, he bojim se, da ima Miran prav Wink


Displej je sicer že živ Very Happy


Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2016 12:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No, danes sem odprl še drugo vrečko. V njej je bil pretvornik za termočlen tip-K (MAX6675) Z malo telovadbe se je je lepo ujel z displejem Wink.


Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2016 11:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@Silvo: Kako pa krmiliš ta LED displej. A je to v mulipleksu, al kako?

LP

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2016 11:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
arksi je napisal/a:
@Silvo: Kako pa krmiliš ta LED displej. A je to v mulipleksu, al kako?

LP


Na led displeju je MAX7219, ki skrbi za prikaz (dela v multiplex-u) Mikrokontroler komunicira z njim preko SPI vodila.

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2016 1:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po polžje naprej. Po nekaj konstrukcijskih napakah moram vstrajat naprej....
Sedaj me zanima, kje kupiti čevelčke z kleščami za tele konektorje, ki gredo na ramps 1.4 oziroma arduino?
Pri vseh ogromih marketih ponavadi ne najdem kar iščem.

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2016 3:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem zase kupil pri banggood 100 kosov 4 pinska ohišja in ustrezne čeveljčke.
Klešč pa nisem nabavljal sem kar zalotal pa s špičastimi klešči pokrivil.
Je pa res da je polžja pošta za free varianto.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2016 3:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
solomojster, jaz sem jih kupil na eBayu, pine za konektorje, ohišja konektorjev in klešče.
- Klešče,
- pini in ohišja za pine.

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2016 3:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Super. Bom naročil komplet. Polžjo pošto bom vzel v zakup . Se pa ne bo treba potikat po trgovinah in zgubljat časa. Včasih dobim ,kar iščem šele v peti trgovini. Confused

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2016 3:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Povej koliko in kakšne (ohišja) potrebuješ in ti pošljem, ko bo prišla pa tvoja pošiljka mi pa vrneš Wink .

Avtor: mkezmahKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2016 3:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, to pa so malo drugačne cene, kot sem jih navajen pri nas.

Pri nas so očitno ti konektorji debelo pozlačeni, čeprav še tega nisem opazil.

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2016 9:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala Jaka .Bom zenkrat malo provizorično povezal in, ker imam še precej drugih stvari na tiskalniku ,bo ta čas ravno prispelo naročeno. Pa še moji projekti nimajo časovne omejitve.
Wink
Sedaj se ubadam z kablarijo , ki gre iz exstruderja proti motorju. Zadeva ,mora biti gibljiva in noter en kup kablov. (grelec 2x.thermistor 2x, servo 3x) Videl sem nekake spiralne oplete ??? No počasi bo že....

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2016 6:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Trenutno se ubadam s problemom na extruderju.
Bil je zabasan pa sem ga očistil, sedaj pa imam problem.
Termistor mi kaže okoli 100kohm na LCD berem 258°C, če pa naredim kratek stik pa 358°C
Ali ima kdo kako idejo kaj bi lahko odletelo ?

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2016 8:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi meni je kazal 358 na kupljenem hot endu.Potem sem vzel tipalo iz recikliranega akumulatorja notebook-a. Sedaj mi pri 20 stopinjah sobne temperature prikazuje 75 stopinj na lcd-ju.
No ,vsaj se lahko sprehajam po menujih , kar je bilo prej nemogoče.
Naprej pa še nisem ......

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2016 9:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem še enkrat sprogramiral mego pa nič ni pomagalo
Razmišljam da je mogoče odletel vhod na megi zaradi statike in bi poskusil nekako preprogramirat, da bi na vhodu T2 bral T0
Bom poskusil še obrnit priključek extruder pa hotbed pa da vidimo kaj bo kazalo Very Happy
Trenutno namreč nimam nobenega termistorja pri roki

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 12:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Traflc, mogoče sem spregledal, toda nikjer ni napisano za kateri kontroler in kateri firmware gre in če firmware prevajaš sam.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 7:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
solomojster, jaz sem jih kupil na eBayu, pine za konektorje, ohišja konektorjev in klešče.


Ali so te klešče enake (po videzu so) kot pa tiste, ki so namenjene stiskanju tulcev na žice?

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 9:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lojzek, možno, da so po videzu enake vendar z drugačnimi čeljustmi.

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 10:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hmm ne vem zakaj moje sporočilo ni šlo skozi.
No pa naj še enkrat napišem:
V glavnem imam ploščo RAMPS 1.4 na megi 2560
Firmware je Marlin ne vem točno katera verzija ampak dokler se mi ni zabasala cevka extruderja med grelcem in hladilnikom je vse delalo kot mora (če izvzamem da je treba narest še fine nastavitve)
Ko pa sem cev očistil in nazaj priklopil termistor ter grelec mi je pa začelo kazat 258° na T0.
Tudi če ga odklopim kaže toliko, če pa naredim kratek stik pa kaže 358
Ko še nism imel priključenih termistorjev je na obeh kazalo okoli 460° zato sumim mego.

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 2:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem obrnil konektor T0 je sedaj T1 in ni nič drugače torej termistor je v redu , nekaj je narobe s pinom na rampsu ali megi. Najbrž z mego ni nič narobe ker, ko sem jo odklopil z rampsa in preveril s pronterjem je za oba pina kazalo 358.
Sedaj sem priključek obrnil tako da je na T2 T0 samo še preprogramirat ga bo treba.
A se komu sanja kaj bi lahko skurilo ta pin - statika ?
Bom preveril še shemo za rampsa mogoče je tam kaj.

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 2:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zakaj ne poskusiš isti thermistor preklopit iz hotend-a na pine za ogrevano mizo , pa vidiš kaj ti tam pokaže ?

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 2:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No saj to opisujem v zgornjem postu.
Torej priklopim termistor od extruderja na T1 in kaže kot mora, T0 ko je priklopljen bed senzor pa 258, torej je nekaj narobe s pinom 13 od T0
Čeprav sedaj gledam shemo rampsa ni nič posebnega 4k7 pullup upor pa kondenzator na pin 13 na mego hmm.
Programa pa tudi nisem nič spreminjal.

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 4:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Očitno je res odletel pin na Megi.
Ni mi jasno kako, ker sem vse lepo povezal. Očitno je res bila statika.
Zanimivo mi je pa da do neke mere še vedno deluje
Sem testiral samo mego na pronterju in pullup upor na A13 in A14
A14 (T1) deluje , A13 (T0) pa kaže 258, če ga priključim na - pa 358.
Sedaj pa iščem kako preprogramirat pine ...

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2016 8:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče komu pride prav.
V Marlinu poiskal pins.h
Spremenil podatke za moj RAMPS (EFB)
#define TEMP_0_PIN 15
#define TEMP_2_PIN 13
Programsko sem obrnil pina glede na to da v bližnji prihodnosti ne nameravam priklapljat drugega extruderja.
Sedaj zadeva dela kot mora
Očitno mi je odletel pin na megi zaradi statike ali pa kar tako.
Kako se resit statike ?
Glede na to da se plastika (polnilo) konstantno drgne ob teflonsko cev ?
Ali je to možen izvir statike ?
Res pa je da imam vse kable X osi navite s plasticnim opletom okoli te cevi.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2016 1:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
Je tudi ESP8266 vmes?


No tudi ESP8266 je živ Wink ***klik***

Sicer printam dele za tole....

(tole sestavlja brat)

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2016 8:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, ali prižigaš LED na ESPju preko WiFi routerja?

3D tiskalnik je pa izredno podoben Branetovemu.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2016 9:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
Silvo, ali prižigaš LED na ESPju preko WiFi routerja?



Ja, v interni mreži.

Jaka57 je napisal/a:

3D tiskalnik je pa izredno podoben Branetovemu.


He he ... Silenced

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2016 11:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
No tudi ESP8266 je živ Wink

luštna tale mala platka. Pritisneš na gumbek na telefonu, pa se ti prižge ledica Dancing Sam sem namesto ledice dal rele, ter vse skupaj zmontiral dva štuka nižje v kolegovi delavnici, kjer je taglaven ruter, ki ga resetiram, če se zacikla.

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2016 7:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Jaka57 je napisal/a:
Silvo, ali prižigaš LED na ESPju preko WiFi routerja?


Ja, v interni mreži.


mirkatmir je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
No tudi ESP8266 je živ Wink

luštna tale mala platka. Pritisneš na gumbek na telefonu, pa se ti prižge ledica Dancing Sam sem namesto ledice dal rele, ter vse skupaj zmontiral dva štuka nižje v kolegovi delavnici, kjer je taglaven ruter, ki ga resetiram, če se zacikla.


Tudi sam imam naročen en tale ESP8266, ki ga kmalu dobim, da ga malo poizkusim.

A bi lahko kdo vaju, ali kdo drug, ki ima še kaj volje, napisal en kratek vodič (za začetnike) kako začeti oz. kako usposobiti ESP8266, da bi z njim preko WiFi-ja prižigal in ugašal LED-ico.

Jaz bi bil hvaležen za kakršno koli informacijo o tem. Pa hvala že vnaprej.

LP

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2016 5:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
arksi je napisal/a:
Tudi sam imam naročen en tale ESP8266, ki ga kmalu dobim, da ga malo poizkusim.

A bi lahko kdo vaju, ali kdo drug, ki ima še kaj volje, napisal en kratek vodič (za začetnike) kako začeti oz. kako usposobiti ESP8266, da bi z njim preko WiFi-ja prižigal in ugašal LED-ico.

Jaz bi bil hvaležen za kakršno koli informacijo o tem. Pa hvala že vnaprej.

LP

Malo si prečitaj naprimer osnove tukaj http://www.arduinesp.com/getting-started kjer zadevo lahko programiraš kar iz Arduino okolja (IDE). Zraven dobiš tudi primere. Pa še moj primer za arduino okolje.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group