www.elektronik.si
Raspberry PI - file sharing z računalikom

www.elektronik.si -> Raspberry Pi sekcija

Avtor: harka069Kraj: okolica Radovljice PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2016 2:37 pm    Naslov sporočila:  Raspberry PI - file sharing z računalikom
----------------------------------------------------------------------------
Živjo!
Pred kratkim sem se, odločil, da se bom začel ukvarjati z Raspberry Pi-jem. Napisal sem že par programov,me pa moti, ker je malina počasna. Ali kdo pozna kakšen način, kako bi napisal program na računalniku (linux) in ga potem sharov na Raspberry PI?
LP harka Very Happy

Avtor: SaranKraj: Zasavje PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2016 4:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Shrani ga na usb ključek, ki ga nato preneseš v RPi in program presnameš dol Lahko pa tudi uporabiš Ethernet mrežo, če jo tvoja malina ima, sicer pa USB WiFi ključek. Potem si pa nastaviš nek file sharing protokol... Samba, f*p, scp, itd.

Avtor: RGorazdKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2016 5:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Katero malino pa imaš? RPI2 je precej hitra. Drugače pa lahko programe/datoteke prenašaš na malino s Fillezilla, ali pa glede da omenjaš linux, odpreš file browser (nautilus) in tam kjer ti piše Poveži s strežnikom vpiši sftp://192.168.1.xxx oz IP tvoje maline vpišeš USERNAME in PASSWORD (default sta U: pi, P: raspberry) in si že na malininem file sistemu.

Lahko pa vse delaš peš s pomočjo terminala (SSH). Poglej si kako se kopira datoteke s pomočjo SSH.

LP G

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2016 7:55 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malino priključiš na mrežo.
Na svojem računalniku daš eno v skupno uporabo
Na malini deljeno mapo priklopiš (mount) v datotečni sistem, pa bo preprosto dostopna kot da bi bila na malini. Program, ki ga potem izdelaš na PC-ju samo shraniš v to mapo, pa ga že lahko zaženeš v malini.

Nekaj detajlov imam objavljenih tule: http://highlag.site40.net/mint_linux.htm

Avtor: elektronik1982Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2016 11:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz pa se igram takole:
- odprem SSH povezavo z WinSCP programom,
- WinSCP programu rečem, da mi datoteke odpira z Sublime Text,
- V Sublime Text imam eno konfiguracijo za bildanje na Raspberriju.

Tako se mi datoteka avtomatsko shrani na Raspberry in zbuilda, rezultat pa se mi prikaže v konzolnem oknu od Sublime Text. Igram se v Windows okolju.

Avtor: harka069Kraj: okolica Radovljice PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2016 8:10 pm    Naslov sporočila:  hvala
----------------------------------------------------------------------------
hvala vsem, sem se odločil za sambo (so far so good) Very Happy

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group