www.elektronik.si
Mini elektrarna!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: alex007Kraj: Sevnica PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2004 11:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No to je pa že bolje, ker se je tudi meni čudno zdelo, da ne morejo to biti
miliF, po drugi strani pa sem že sam predvideval, da so najbrš mikroF.
Hvala!
lp....alex

Avtor: piki PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2004 2:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz bi imel genarator na njega pa priklopljenih cca. 10 žarnic, gorilnik, pumpo in pa nekaj elektronike. Ker nimam izkušen glede takšnih generatorjev, ne vem kako bi različno število bremen vplivalo na samo napetost na generatorju, če bi imel konstanten kondenzator.

Jaz sem dobil idejo (vrjetno nisem prvi), da bi nekako glede na obremenitev dodajal ali pa odvzemal kondenzatorje (seveda ne fizično ampak bi za to poskrbela elektronika). Zanima me, če je to možno izvesti oz. so kakšne boljše variante?

Hvala

Avtor: mdolsaKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 6:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Urednik strani o agregatih ki ste jo priložili mi je odpisal:

Pošlji mi podatke iz tablice na motorju ki ga spreminjaš v agregat pa ti pošljem natančne podatke o kondenzatorjih in o tem kje jih dobiš in koliko stanejo!

Uporabite to možnost Wink

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 4:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
LP
Tale link od petjemarkota ni vec a voljo
Ali mogoce kdo ve kje je sedaj?? oz ali je se na netu ,iskalnik ne najde nic.

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group