www.elektronik.si
lcd lg l245

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: sscottKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Pon Avg 29, 2016 9:22 am    Naslov sporočila:  lcd lg l245
----------------------------------------------------------------------------
od kolega sem dobil monitor na popravilo.

Ne vem, kaj naj še gledam. Zamenjal sem kondenzatorje in sedaj je napajalnik ok. Delal je cca 10minut. Ko je panel ratal vroč, se je pojavil bel ekran. VGA ploščo in elektroniko na lcd panelu sem pogrel z hot air-om, pa ne pomaga. Verjetno je zanič panel, saj se spodaj vidi windows sliko in menu. Je sploh kakšna varianta to popravit?

Avtor: sscottKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Pon Avg 29, 2016 9:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zgleda da je šla t-con plošča: Kje to ugodno dobiti?

LP

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Avg 29, 2016 9:40 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rabljeno na eBay ali Spares2Repair ali kaj podobnega.
Poglej tudi na Bolhi. Eni tudi odkupujejo pokvarjene monitorje. Mogoče kaj najdejo.

Kupuj po oznaki T-CON-a ali panela, ne zgolj monitorja.

Ali T-CON vsebuje AS15 (gamma buffer), ki pogosto odpove?

Avtor: sscottKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2016 7:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
T-con je M240UW01 05M16-D1

če ima kdo se priporočam Smile

Avtor: sscottKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2016 7:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ja gor je AS15F

Imaš kakega na zalogi?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2016 9:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Samo še enega. Naprej na ZS.
AS15 se sicer dobi na ASWO in brez problema s Kitajske in še kje.

Nisem pa še videl take slike kot posledice njegove odpovedi. Morda lahko še kdo poda mnenje.

Avtor: RobiStromKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 9:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uspešno sem rešil Sony-ja KDL-37V4500 z enako težavo kot "zgoraj" - menjava AS15-U. Ostala sta mi 2 kosa - če koga zanima...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group