www.elektronik.si
Scara robot in prazna baterija

www.elektronik.si -> Robotika

Avtor: RivenKraj: Vojnik PrispevekObjavljeno: Čet Sep 15, 2016 1:11 pm    Naslov sporočila:  Scara robot in prazna baterija
----------------------------------------------------------------------------
Danes se robot ni več hotel "zagnati", po pregledu dokumentacije je kriva litionska baterija, ki skrbi zato, da so podatki o poziciji oseh na varnem, ko ni napajanja.
Vgrajena baterija je TOSHIBA ER17330V/3.6V
Kje dobiti takšno baterijo pri nas, oz. kdo je pri nas pooblaščeni support za Epson robote?
Po menjavi baterije je namreč robota potrebno še kalibrirati.

Avtor: robertKraj: Tolmin PrispevekObjavljeno: Čet Sep 15, 2016 5:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za rešiti krizo dobiš litijevo baterijo (3,6V) tudi pri fotografu Wink

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Čet Sep 15, 2016 6:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali je nujno, da je točno taka?
Nič nisi napisal, kako je priključena.
Tukaj dobiš dimenzijsko malenkost manjšo (14.5X25) ali pa tako, ki se brez problemov spajka.

Avtor: airwolf PrispevekObjavljeno: Čet Sep 15, 2016 7:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Delko.
Meni je podobna crknila v PLC panelu so mi še navarili konektor ki sem ga snel z stare.

Avtor: RivenKraj: Vojnik PrispevekObjavljeno: Pet Sep 16, 2016 4:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Stvar rešil tako, da sem v lokalni trgovini kupil 2/3 A velikost baterijo. Na njo nalotal prejšni kolektor in vse skupaj zamenjal.
Iz podpore od Epsona ni nič, nam pa robot stoji.

Napako sem odpravil, problem je le, da je potrebo robota sedaj še kalibrirati (podatki so se namreč izgubili). Navodila so pa tudi tako čudno napisana da človek ne ve kje dela kaj narobe. Enega robota mi je uspelo "usposobiti" in kalibrirati, drugega pa nekako še ne.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group