www.elektronik.si
Cortex-M4 zagonska koda, linker skripta in makefile

www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: 71GAKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 5:09 pm    Naslov sporočila:  Cortex-M4 zagonska koda, linker skripta in makefile
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni, ravno sem prešel iz "ARM9" na "Cortex M4". Ima mogoče kdo kakšno dobro izvorno kodo za:

- zagonsko kodo (za postavitev stacka in izjem IRQ FIQ...),
- linker skripto in
- makefile?

Zaenkrat imam zagonsko kodo le v objektni datoteki, ki pa je ne morem prebrati/spreminjati in posledično ne vem, kako so nastavljeni interrupti...


LP Žiga

Avtor: krupivnkKraj: Lj PrispevekObjavljeno: Čet Sep 29, 2016 9:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Katera orodja uporabljaš?
Inštaliraj si http://atollic.com/truestudio/ , ki je predelan in nastavljen eclipse za delo z ARM mikrokontrolerji.
Ko narediš nov projekt izbereš procesor in mikrokontroler, tako da se ti v novem projektu pojavi zagonska koda in linker skripta.

Avtor: 71GAKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2016 7:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Želim uporabiti GCC. Atollic poznam že nekaj časa pa sem mislil, da so samo za Windows...

ADD: Ko sem pogledal tvoj link lahko potrdim - Atollic true studio ni za Linux.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2016 3:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Navaden eclipse in ARM GCC plugin.
Inštaliraš še Coreutils in sam ARM GCC prevajalnik.

Poveš poti eclipsu, kje se make ukaz nahaja in si zmagal.

Če si pa na linuxu pa itak make že imaš.

Poglej, če STM32 Workbench dela na linuxu.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group