www.elektronik.si
3DP P3STEEL gradnja
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> 3D Tiskanje

Avtor: boriskozjanKraj: Šmarje pri Jelšah PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 3:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sam tudi "delam" na printerju na osnovi pruse 3 steel

okvir je res zelo kompaktn, res ne vem kako to kitajci delajo iz plexija

po večini so deli že pri meni, razen printanih kosov.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 11:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
boriskozjan je napisal/a:
sam tudi "delam" na printerju na osnovi pruse 3 steel

Odlično ... nerjaveč Think ? Bova lahko kakšno idejo ali pa nasvet plonkala od tebe. Midva sva danes X in Y osi spravila v življenje Whistle .

Avtor: boriskozjanKraj: Šmarje pri Jelšah PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2016 7:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo!

Imam občutek, da bo tvoj prej zaživel kot moj, sicer sem imel zelo optimistične plane za praznike, ampak se ni izšlo.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 1:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Več ali manj mehansko pelje. Ostane še priprava grelne plošče in nastavitve. Zdaj bi pa prav prišel kak predlog, na kakšen način najučinkoviteje rešit ogrevanje mize in njeno niveliranje.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 2:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki, če hodiš kaj v naše konce, se lahko oglasiš pri meni.
Sam imam rešeno s pomočjo dveh medeninastih kotnikov, na katera je zalotana grelna plošča, čez njo kaljeno steklo, ki je na kotnike pritrjeno z visokotemperaturnim silikonom (rdeče barve).
V okvirih so vijaki s pogreznjeno glavo (prav tako zalotani v okvirje), vse skupaj pa je na vzmeteh in seveda s spodnje strani matice, ki jih lahko na roke vrtim, za niveliranje.
Pri meni je vse skupaj na treh točkah, ti imaš pa predvidene 4 luknje za to.
Na spodnji strani nimam nikakršne izolacije, tako kot nekateri kvačkajo in deluje brez vsakih problemov.
Izgleda pa takole:

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 10:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka dobra rešitev. Iz slik je vse jasno.

Še ena prošnja. Dajeva se s pritrditvijo končnih stikal. Bi imel voljo in čas naprintat par nosilčkov?

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 12:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Časa na pretek, volja je pa tudi Dancing .
Natisnem danes po 5 uri popoldan. Ali natisnem vse 3 nosilce za Z os?
Črni ABS?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 12:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aha! Takoj po tem.

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 6:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kje se dobi načrte za razrez te zadevice? Oziroma celotne dokumentacije za gradnjo?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 6:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
http://reprap.org/wiki/P3Steel

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 7:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki,katero verzijo si ti rezal?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2016 1:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prvi testni kosi so zunaj. Zdaj bi pa prav prišel kakšen nasvet glede nastavitev parametrov slicerja, da se tudi nastavitve primerno uredijo. Na sliki se vidi trenutno stanje in napake.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2016 3:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki, desni kos je, za moje pojme čisto OK, pri levem pa:
- hlajenje plastike (na kateri višini in koliko časa mora preteči med sloji)?,
- temperatura plastike?,
- flow plastike.

Jaz imam nastavljeno (ABS), da je ventilator za hlajenje na 100%, ko doseže višino 0.5mm in najmanj 5 sek mora preteči med slojema,
katera je najbolj primerna temperatura plastike, to boš moral ugotoviti sam,
flow imam nastavljen na 98%, imel sem tudi že manj (95%).

Začni spreminjat te parametre toliko časa, da bo levi kos tak kot mora biti. Izgleda tako, kot da je bila plastika še popolnoma mehka, ko je začel tiskati naslednji sloj.
Za začetek zmanjšaj flow in hitrost tiskanja in boš videl.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2016 7:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdaj smo pa že precej blizu pričakovanih rezultatov. Po nekaj nastavljanja je rezultat že povsem uporaben. Kose, ki še manjkajo za sestavo se bo že dalo natisniti.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2016 10:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Zdaj smo pa že precej blizu pričakovanih rezultatov. ....
Applause

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group