www.elektronik.si
USB osciloskop INSTRUSTAR

www.elektronik.si -> Merilna tehnika in senzorji

Avtor: malciKraj: Polhov Gradec PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2016 9:46 pm    Naslov sporočila:  USB osciloskop INSTRUSTAR
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

V domači delavnici imam še analogni Iskrin osciloskop MA 4046, ki sicer deluje brezhibno, a ni spominski.

In pri spremljanju prehodnih pojavov mi ta možnost manjka.
Mislite, da bi bil ta osciloskop primeren in je vreden svojega denarja ( če specifikacije držijo)?


Potreboval ga bom predvsem za spremljanje prehodnih pojavov pri raznih preklopih, pri UART komunikaciji, PWM signal, itd...
V uporabi pa ne bo prav pogosto, običajno nekajkrat letno

lp
uroš

Avtor: matjazkariz PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 12:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Izgleda, da so kopija Hantek. Poglej na ebay. Tam dobiš tudi podobnega znamke Owon.
Tu je en oglas za malo boljšega rabljenega: https://www.s5tech.net/viewtopic.php?f=25&t=5646
Prodajalec je član tudi tega foruma - nick = marko.

Avtor: gkrusiKraj: Ptuj PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 9:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sicer ne poznam dotičnega osciloskopa, ampak glede na opisane potrebe, bi jaz dal v razmislek raje logični analizator. Sicer pa za USB verzijo spominskega osciloskopa predvsem preveri, če ti ustreza računalniški uporabniški vmesnik. Kitajci znajo tega zelo oskubit in na povezavi je program s kitajskimi črkami... bo pa od njega v večini odvisna uporabnost celotnega produkta.

Avtor: s51cpKraj: Godnje PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 11:03 am    Naslov sporočila: icon_impressed 
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem se po dolgem "preučevanju" danes odločil za Hantek 6022BE. Dobava 8.3. Mnenje bom podal po testiranju. Dobavitelj

Dopisano 11.3.17
Pošiljka je res prišla 8.3. iz Berlina. Cena na Ebay vključuje vse dodatne stroške (carina, poštnina) tako,da ni bilo nobenih frk pri prevzemu. Začetna testiranja (kalibracija sond in 1KHz 2V auto test) vse OK na obeh kanalih. Prve meritve sem naredil na NF oscilatorjih in uglasil medfrekvenco na KV sprejemniku.... Naročil sem še 100X sondo za večje vhodne napetosti. Prvi vtisi so pozitivni.


Nazadnje urejal/a s51cp Ned Mar 12, 2017 12:32 am; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: s57rzKraj: Dobrova PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 4:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Namesto priloženega softwarea poskusi:

http://pididu.com/wordpress/basicscope/

Avtor: s51cpKraj: Godnje PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 1:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rado hvala za namig. Sem probal BasicScope vendar je preveč okleščen za normalno rabo. Že to, da ne prikaže frekvence je dovolj zgovorno. Res je, da z osciloskopi nimam izkušenj, mogoče ko pričnem z meritvami bom ugotovil, da je ta program za določene meritve (prikaze) boljši.

Avtor: s57rzKraj: Dobrova PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 8:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne bi ti rad pokvaril veselja ob nakupu tega osciloskopa, ampak hotel sem ti prvotno odsvetovati nakup, a si napisal, da si ga že naročil. Če malo pogledaš po forumih, je prav softwerska stran zelo slabo ocenjena. Tudi sam sem ga uporabil le nekajkrat in to vedno tako, da sem imel ob njem še drug zanesljiv osciloskop, da sem se prepričal, kaj 6022 sploh prikazuje. Poleg tega moraš imeti ob meritvah vedno s seboj še laptop, kar je včasih nepraktično.
Če pa se morda motim in boš ti uspel zadevo uspešno uporabljati pa prosim poročaj, verjetno bo zanimalo še koga.
Lep pozdrav Rado

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2017 10:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem dvignil na pošti Hantek 6022BL z logičnim analizatorjem.
Zaenkrat zgleda ok.
Zvečer ali jutri, ga testiram.

Ker ga nekateri že imate, mogoče tudi kakšna izkušnja iz vaše strani.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group