www.elektronik.si
openHAB kot integracijska platforma

www.elektronik.si -> Programska oprema

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2017 10:01 pm    Naslov sporočila:  openHAB kot integracijska platforma
----------------------------------------------------------------------------
V času, ko je vedno bolj aktualna "domača avtomatizacija" in spremljanje ter analiza vse mogoče opreme pa takšne in drugačne senzorike (baje se temu zdaj reče IOT Think ) se mi zdi, da kar pogosto prihaja do teženj, da bi se stvari povezovale nekam, kjer bi bil možen nadzor in pregled preko enotnega vmesnika, dostopnega od vsepovsod. Zanimiv se mi zdi tale odprtokodni pristop. Precej je napisanega na spletni strani openHAB.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2017 2:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malina in par ESP8266 modulov bo kar ok kombinacija za preizkušanja. Zanimiva se mi zdi uporaba kombinacije InfluxDB + Grafana. Tole dvoje pokriva ravno tisto najbolj "tečno" področje prezentacije zbranih podatkov.

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 1:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimiva stvar, vsekakor bom poskusil. Trenutno za pregled raznih senzorjev po hiši uporabljam domoticz na raspberry pi.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group