www.elektronik.si
Razsmernik Interdiskont WP-12-1000 skurjen SMD upor

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: lucky77Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 9:00 pm    Naslov sporočila:  Razsmernik Interdiskont WP-12-1000 skurjen SMD upor
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,
v popravilo sem dobil omenjeni razsmernik. Vanj je skozi luknjo ventilatorja prišla pikapolonica. Tokrat ni prinesla sreče, ampak je revica naletela na 230 V. Scvrlo jo je, spustila je sokove in sklepam, da so le-ti s pomočjo dodatne vlage požrli eno tanko vez na tiskanem vezju.
Ko sem pokrpal požrto vez, sem šele potem opazil, da je prekurilo upor R97, sklepam da v vezju regulacije.
Mi lahko kdo pomaga? V mislih imam vrednost in toleranco upora, morebitni možni zapleti ipd.
Lep pozdrav vsem!

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 9:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mora imeti pa pikapoka močne sokove, da prežro vezje... Razz
Kakorkoli, je ta tanka zakrpana linija kje blizu R97, ki je po vsej verjetnosti del LM358 OP AMP-a?
Poglej, če se kje nahaja delček tega upora, mogoče je celo v enem kosu, morebiti sestaviš puzzle, saj na uporu jaz vidim prvo in zadnjo št. 1, vmes je mogoče 50, torej 1501?
V kakšnem stanju je razsmernik, ko ga vklopiš ? Sveti kaka ledica, se vent vrti, je kaj živega...? Opiši.

Avtor: lucky77Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 7:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na žalost je razsmernik nekdo že odprl pred mano. Verjetno pa tudi jaz ne bi opazil kakega odluščenega koščka SMD upora. Mislim pa, da je upor skurilo brez da bi se od njega kaj odluščilo.

Ko razsmernik priklopim na 12 V zaznam polnilni tok kondenzatorjev in ko vključim stikalo se nič ne zgodi - ne prižge se nobena ledica, tudi oscilator se ne zažene. Močnostne varovalke so OK. Močnostni polprevodniki so OK.

Ker sklepam, da je skurjen upor v regulacijskem delu, lahko da regulacija ne pusti, da bi razsmernik začel vsaj pulzirati.

Avtor: lucky77Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 7:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi ventilator se ne zavrti - skratka hladno mrtev razsmernik. Na netu sem že iskal shemo, seveda brez uspeha.
Povezava (mini povezavica), ki jo je požrlo, je preko skoznikov povezana še na zgornjo stran TIV. Grem se zakopat v raziskovanje. Confused

Avtor: lucky77Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 7:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Požrta vezica zares na eni strani pelje na skurjen upor, na drugi strani pa na 3. nogico TL494C. Okoli tega čipa in okoli 358 sem meril vse upore in polprevodnike, pa je vse videti nekako v mejah normale.
Vrednost upora lahko samo ugibam. Lahko je še celo 1501, samo kaj ko si ne upam takega uporabit, da ne bi regulacija ponorela in da mi še kaj prleti v glavo.

Nekako sem upal, da ima mogoče kdo enak (podoben) razsmernik ali mogoče shemo ...

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2017 7:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
U6 (opto-coupler) je PC817 ?
Daj še točne oznake ali kar ostro sliko ostalih čipov (eden skrajno desno pod rdečim kablom, zraven neznanega U2, dva čipa pa nad opto-couplerjem) in oznako 4-ih močnostnih tranz. spodaj na robu plate na hladilcu).
Morebiti se na osnovi tega najde ekvivalenta shema.
Po vsej verjetnosti se opto ne odpre/zapre (odvisno od logike) in zato ne štarta glavni čip. Ker op-amp 358 nima nekega pogoja (skurjen upor itd.) zato preko izhoda ne proži optocouplerja naprej. V tem stilu.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2017 12:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
R97 je na primarni strani optospojnika, torej izhodni strani razsmernika. DC/DC pretvornik bi po mojem mnenju moral delati tudi brez tega upora.

Napako za začetek išči na vhodni strani. Za začetek poglej ali pride napajanje na 494 (ali kaj podobnega).

Glede R97 si lahko v skrajnem primeru narišeš tisti del sheme, da boš vedel, čemu služi.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group