www.elektronik.si
Frekvenčnik Siemens micromaster 420
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Avtomatizacija v industriji

Avtor: SpajkyKraj: Obala PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 6:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lizard64 , tvoj sajt je "frozen" ; pozabil plačat ?

Avtor: Lizard64Kraj: Severna Primorska PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 9:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vsak motor ima svoj frekvenčnik in s potenciometrom istočasno spreminjaš frekvenci obeh motorjev. Vprašal tudi na klimatizacija.si in je vredu če deluje na 35Hz. Motor ima tudi svoj hladilni ventilator in se zadosti hladi.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 11:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jah, potem pa parameter 1830 nastaviš na 35 Hz in je to to

In ne sprašuj, zakaj sem si tako dobro zapomnil to številko rtfm
Posledica "rutinske" (beri: proizvodnja stoji, za hrbtom kup ljudi) spremembe maksimalne frekvence, ki se jo doseže s potenciometrom, če parameter ni med prvimi 20 parametri, kot pri vseh normalnih frekvenčnikih.

Avtor: Lizard64Kraj: Severna Primorska PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2017 6:06 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
igo je napisal/a:
Jah, potem pa parameter 1830 nastaviš na 35 Hz in je to to

In ne sprašuj, zakaj sem si tako dobro zapomnil to številko rtfm
Posledica "rutinske" (beri: proizvodnja stoji, za hrbtom kup ljudi) spremembe maksimalne frekvence, ki se jo doseže s potenciometrom, če parameter ni med prvimi 20 parametri, kot pri vseh normalnih frekvenčnikih.


Kolikor jaz vem na pamet je to P1082 😀😁

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2017 12:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dancing Juheeeejjj !!! Dancing
Pozabil sem ! Applause
Očitno sem "travmo" dovolj globoko potlačil , da se nisem iz spomina spomnil pravega parametra Mr. Green

Sem malo pobrskal po "kakcu" in opazil, da sem samo za 170 zgrešil. Tisti zagamani parameter je P2000, saj sem moral frekvenco dvigniti na 80 Hz, ti pa jo omejuješ na manj kot 50 Hz.
Ampak bilo je pa razburljivo prvič imeti pred seboj ta tip f.p. in s telefonom brskati po "datashitu", ko proizvodnja stoji in vsi gledajo, kaj počnem.
Bom zdaj poskušal spet pozabiti Laughing

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 8:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Potrebno se navaditi... sodobni Siemens je izjemno "krhek" po kvaliteti in prijaznosti do uporabnika.

lp.

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 9:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ni krhek, ampak bedast. Ne govorim nekaj na pamet. Sem vzdrževalec v firmi, kjer je v pogonu 500+ frekvenčnikov vseh mogočih proizvajalcev

LP

Avtor: mrtnKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2018 12:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Da si malo temo sposodim.
Ali lahko piklopiš več motorjev na eden frekvenčnik? Sprašujem, ker se je omenjalo v zgornjih postih.
Imamo kaloriferje za ogrevanje in bi jih 4 oz 2 priklopil skupaj.
Motorji so moči: 250/380W pri 400V. Proizvajalci imajo vezavo zvezda/trikot in s tem spreminjajo hitrost vrtljajev.

Avtor: pouleKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2018 2:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Preberi članek

Sam v praksi nisem še tega delal...

Lp.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2018 4:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mrtn je napisal/a:
... Proizvajalci imajo vezavo zvezda/trikot in s tem spreminjajo hitrost vrtljajev.

Tisto ni zvezda/trikot, ampak je Dahlander vezava.

Vse potrebne akrobacije za vezavo večih motorjev na en frekvenčnik so navedene v podatkovnih listih frekvenčnikov.

V osnovi se v izrednih okoliščinah ne sme zgoditi prekinitev tokokroga med frekvenčnikom in motorjem, dokler je frekvenčnik v načinu RUN.

Skozi bimetale od vsakega motorja napelji signal, ki gre na RUN vhod frekvenčnika.
+24V)----[NC-COM]---[NC-COM]---...---[NC-COM]---(RUN vhod

Če želiš ohraniti Dahlanderja (zlasti, če je kontaktorska izvedba) za vsakega izmed motorjev, se boš pa lepo našival kablovja skozi pomožne relejčke in bimetale.

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group