www.elektronik.si
Kje smo služili vojsko?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: bbraneKraj: Cerkno PrispevekObjavljeno: Pet Jun 30, 2017 9:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ŠTIP ( Šuti , Trpi I Pati ) 75-76 komandni vod.

Lp Brane

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Jun 30, 2017 2:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
robert je napisal/a:
'90-'91 V.P.7819 Morača Titograd.
Prvih 6 mesecev "kucanje tasterom" in namensko "nisam položio",ker sem pravočasno izvedel, da bi moral v prekomando na Albansko mejo med ovce in koze.
Naslednjih 6 mesecev delo v ATC (telefonski centrali) ter kurirstvo štaba.
"Izlazak u grad kad očeš" Dancing


Predvidevam, da je bila ta prekomanda sem
http://p.pavlin.si/2012/07/ropojana/

Avtor: pomarKraj: okolica Ptuja PrispevekObjavljeno: Pet Jun 30, 2017 9:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot večina forumašev Sombor 1988 (radiomehaničar). Prekomanda letališče Pleso pri Zagrebu.

Avtor: yu2mygKraj: Gardinovci-Vojvodina-KN05BE PrispevekObjavljeno: Pet Jun 30, 2017 9:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
1987 Sombor-Niš Radarski mehaničar

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sob Jul 01, 2017 10:09 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
26. april '80 - 16. april '81 radioteleprinterist Bijeljina.

Nazadnje urejal/a Jaka57 Ned Jul 02, 2017 3:24 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: SreckoKraj: Okolica Cerkna PrispevekObjavljeno: Sob Jul 01, 2017 7:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
28.8. '78 do 16.11.'79 Bohinjska Bela planinska pešadija Very Happy . Prvih 7 in pol mesecev "obuka" na polno, druga polovica roka pa v boj na lahko v "delavnici" in brez vojnih obaveza. Very Happy

Lp Srečko

Avtor: Davorin PrispevekObjavljeno: Ned Jul 02, 2017 3:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
marec 1987
https://www.google.si/maps/@43.3517755,21.8638384,80m/data=!3m1!1e3?hl=en[url][/url]

Avtor: rafaellsiKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Ned Jul 02, 2017 1:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
September 88, tukaj.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pon Jul 03, 2017 12:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
1981-1982, 15 mesecev, plavac, "operater ručnog pračenja" v komandi Neva raketnega sistema, letališče Petrovac, nato premik položaja v bližino Skopja, kasarna Maršala Tita, vsakodnevno peš na položaj 6 km stran na hrib...
Še danes več ali manj znam vse črke in številke pisati zrcalno/"naopako", da je poročnik na pleksi steklu potem videl napisano pravilno. Smile

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Pon Jul 03, 2017 6:06 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ljubljana Šentvid -vojna policija-6 mesecev lezi puzi veliko streljanja . Puška ni zgrešila. (trening že od prej)
Potem prekomanda v center Ljubljane v štabu TO. Tu so mi zaupali prevžanje oseb ,ki so pisali zgodovino pri osamosvojitvi.

Spal sem tukaj. Tu je JNA udaril in zasedel štab TO. Mojega zanamca(sovojaka-gušterja) je protiteroristični vod potegnil ven v gatah in po bradi. Sem to spremljal po tv ,ker sem pred kakšnim mesecem končal z "državljansko dolžnostjo".

Avtor: joe di maggioKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jul 03, 2017 12:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
L 1990-1991 Knjaževac -Prokuplje

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Jul 03, 2017 3:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
1983/84 Kumanovo, vezist-tititajec,(YU5FAL), otkomanda tehnična služba.

Avtor: zoranKraj: SG PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 12:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DusanK je napisal/a:
1981-1982, 15 mesecev, plavac, "operater ručnog pračenja" v komandi Neva raketnega sistema, letališče Petrovac, nato premik položaja v bližino Skopja, kasarna Maršala Tita, vsakodnevno peš na položaj 6 km stran na hrib...
Še danes več ali manj znam vse črke in številke pisati zrcalno/"naopako", da je poročnik na pleksi steklu potem videl napisano pravilno. Smile


Leta 1977 so (smo) iz Priboja pripeljali 25 tovornjakov FAP 13/14 za potrebe raketne enote, ki je takrat nastajala v Skopskem Petrovcu. Je bila kar lepa kolona vozil.
Uh, je minilo že 40 let

Avtor: carliKraj: Haloze PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 9:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Spajky je napisal/a:
shad je napisal/a:
Ptuj in Murska Sobota....
Jest tudi Ptuj 1979 ..

Kar nekaj Ptujčanov je v zaprti fb skupini pronađi drugove iz jna. Cool
Ajdovšcina, Postojna.

Avtor: shadKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 10:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Samo jaz sem bil na Ptuju 2001 leta Smile
Nisem vedel, da je vojašnica v Ptuju obratovala neprekinjeno toliko časa.

Stran 3 od 4

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group