www.elektronik.si
Iskra Šolski napetostni izvir NI-01 popravilo

www.elektronik.si -> Zgodovina merilne tehnike slovenske proizvodnje

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 12:14 am    Naslov sporočila:  Iskra Šolski napetostni izvir NI-01 popravilo
----------------------------------------------------------------------------
Pred nekaj meseci sem prejel Iskrni šolski napetostni izvir model NI-01. 3x enosmerne napetosti 0-500V 25mA, 0-60V 40mA in 0-12V 2A. Hkrati še izmenična napetost od 1-7V.

Uporabljal sem ga mogoče vsega skupaj 1-2 uri, včeraj pa mi je med lahko obremenitvijo napetost padla in dobro je počilo notri.

Po pregledu notranjosti, je videti, da je na 60V delu enemu tranzistorju odprlo glavo, saj je od njega ostal le še spodnji del, tako, da so številke nerazpoznavne. Še nekaj drugih tranzistorjev pa je zgoraj počenih, vendar so berljivi glede oznak. Odneslo je tudi eno diodo.

Prosil bi za kakšen načrt ali dokumentacijo, da zadevo spravim v red. Hvala vnaprej!

Kolikor sem na hitro gledal, je neslo BC237B in BC182A traznistorje. Ima kdo kakšen nasvet, katere izmed novih serij bi tukaj uporabil?

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 6:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vprašaj v Metrel. Oni sedaj izdelujejo to.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2017 11:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem potem rešil. Odneslo je 3.3V zener (odprlo) in 3 tranzistorje. Verjetno zaradi odprte zenerce, ki ni več regulirala napetosti.

Sem vse zamenjal z BC546 in dal novo zener diodo. Zadeva zdaj spet funkcionira.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 5:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hoj, ima kdo takšen okrogel gumb?

Moj ga že od začetka ni imel, hkrati je bila odlomljena os potenciometra čisto na začetku. Zdaj sem našel ustrezen potenciometer in bi rad zadevo spravil nazaj v originalno stanje.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 5:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kakšen je zunanji fi gumba?

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 9:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mitchW je napisal/a:
Hoj, ima kdo takšen okrogel gumb?


Bi moral imeti, samo povej kakšen je premer gumba, kot je rekel že Jaka, ter premer osi (verjetno 6mm).

LP, Peter

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2023 3:09 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
6 mm premer Smile Standardno

Sem snel pokrovček na drugem gumbu, notri ima vijak, ki zategne medeninasto pušo na os...

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2023 7:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
PPG78 je napisal/a:
mitchW je napisal/a:
Hoj, ima kdo takšen okrogel gumb?


Bi moral imeti, samo povej kakšen je premer gumba, kot je rekel že Jaka, ter premer osi (verjetno 6mm).

LP, Peter
Ne čitaj površno! Dvakrat sta te isto vprašala.

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2023 9:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če še nisi dobil nikjer, pošlji mi naslov na zs.

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2023 10:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Gumbi so izdelek proizvajalca
ELEKTROMEHANIKA SAMO KACIN S.P.

LP

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group