www.elektronik.si
Iščem elektronika za projekt - koračni motorji - krmilnik

www.elektronik.si -> Borza dela

Avtor: aparat PrispevekObjavljeno: Tor Sep 05, 2017 11:15 am    Naslov sporočila:  Iščem elektronika za projekt - koračni motorji - krmilnik
----------------------------------------------------------------------------
LP
iščem nekoga ki bi mi izdelal krmilno ploščo za obstoječ stroj (vgrajeni so že koračni motorčki - senzorja pa še ni)

logika zadeve:
stroj ima 3 koračne motorje
ob vklopu se zaženeta 2 motorja, ko senzor zazna določen vzorec se vklopi tretji motor.
Stroj je podoben temu na linku, ampak manj kompleksen..
https://www.youtube.com/watch?v=6QJ52HNy4mY

Zainteresirani mi pišite na info@aparat.si

Avtor: ZmellyKraj: Logatec PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2017 11:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zadeva najbrž res ni kompleksna, nejasnosti so le okrog senzorja. Je to senzor pomika, barve, optični,...?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2017 1:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Senzor zazna paser ob strani in požene motor noža. Na koncu se motor ustavi in pri naslednjem paserju reže nazaj

Sem popravljal ta italijanska sr... Znajo pokati (dobesedno) driverji za koračne motorje. V originalu so pod dimenzionirani in ko zabremza crkne.
Zmelly je napisal/a:
Zadeva najbrž res ni kompleksna, nejasnosti so le okrog senzorja. Je to senzor pomika, barve, optični,...?
Enostavna tudi ni! Imaš en kup nastavitev in možnosti kako bo rezalo (tudi prazen papir z role brez paserja samodejno na mero).

Poglej si ta video. Možak na videui hodi okoli stroja, ker mora ročno nastavljati širino.

Na uradnem videu je prikazano kako stroj sam nastavlja kje bo rezal, a nisem videl njihovega stroja na katerem bi to dobro delalo.

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2017 10:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Koliko pa jih rabiš?
Krmilno ploščo (tiskano vezje z elementi) greš delat, če jih boš rabil nekaj sto. Pa razvoj te bo stal nekaj jurjev. Če rabiš eno, kupiš krmilnik koračnega motorja, pa en PLC, npr simatic 1200, povežeš in sprogramiraš. S takšno rešitvijo ne bo težav s kakšnimi motnjami, naključnim (ne)delovanjem itd.
Nekajkrat sem uporabil takšne krmilnike, dela že nekaj let.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group