www.elektronik.si
Zamrzovalna omara Beko

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: Petek PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2017 7:56 pm    Naslov sporočila:  Zamrzovalna omara Beko
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z zamrzovalnimi omarami.

Namreč včeraj mi je na displayu začel utripati rdeč klicaj skupaj s številko -20, ki je sicer indikator temperature.

Drugače izgleda, da skrinja hladi, saj je vsebina še vedno enako zamrznjena.

Prilagam slike, kjer se vidi kako simultano utripata klicaj in -20. Na tretji sliki pa je tip omare.

Stric google ni našel ničesar o tej napaki.

V navodilih piše samo, da je rdeč klicaj signal za previsoko temperaturo.

Sem tudi že vse skupaj odklopil in nazaj vklopil, ampak ne pomaga.

hvala

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2017 8:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Verjetno bo potrebno čiščenje ledu.

Avtor: faznpriferKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2017 9:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imel sem isti problem. Prišel serviser jo pregledal ampak ni odkril ničesar. Bila je še v garanciji, zato jo je odpeljal. Po enem tednu je poklical in rekel, da na omari ni videti kaj narobe, ampak jo je samo odtalil, pustil nekaj časa in nazaj vklopil in klicaj se ni več pojavil. Od takrat deluje zopet normalno.

Načeloma bi naj bila to napaka grelca vrat, kar je tudi serviser najprej pregledal ampak je bil OK. Tako, da najprej preveri grelec.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2017 9:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
faznprifer je napisal/a:
... jo je samo odtalil, pustil nekaj časa in nazaj vklopil ...

Po slikah sodeč gre za isti tip omare, kot v mojem primeru, zato sem že zgoraj predlagal odtaljevanje. Iz svojih izkušenj lahko povem, da to dejansko odpravi napako in omara normalno dela naprej.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Ned Sep 10, 2017 7:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zato je pa fino imeti no frost omaro. Skrinje no frost pa ne obstajajo.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Sep 10, 2017 11:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Confused Ja ja, saj je deklarirana kot nofrost. Kar pa še ne pomeni, da se na nekaterih mestih led ne bo nabiral. Mislim, da problem predstavlja vertikalni kanal za dovod zraka od ventilatorja do spodnjega dela omare.

Avtor: Petek PrispevekObjavljeno: Ned Sep 10, 2017 11:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem že na enih tujih forumih videl to o zamrzovanju.
Je pa nofrost. Sem malo gledal, ampak ni sledu o ledu.
Sem jo pa sedaj že izpraznil tako, da jo bom odtajal.
@fazniprifer zanima me samo še kje naj bi se nahajal tisti grelec na vratih?
Kaj je sploh njegova funkcija?

Hvala vsem za odgovore. Sporočim čez 2 dni, ko se stvar odtaja.

Avtor: faznpriferKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Ned Sep 10, 2017 1:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam grelca nisem videl, ker je bila omara pod garancijo in nisem nič odpiral. njegova naloga je odtaljevanje vrat, da vrata ne zamrznejo in jih lahko odpreš.

Avtor: Petek PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2017 11:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem zrihtal. Šel je grelec za preprečevanje zmrzali - če bo kdo kdaj imel podobno težavo Smile

Izgleda pa takole

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group