www.elektronik.si
Pogon industijskih rolo vrat TS971 iščem načrt
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Avtomatizacija v industriji

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2017 2:19 pm    Naslov sporočila: icon_question Pogon industijskih rolo vrat TS971 iščem načrt
----------------------------------------------------------------------------
V okvari imam dva pogona industrijskih rolo vrat. Zadevo je "pošlatala" prenapetost. Pokurilo je par elementov do neprepoznavnosti na switcherju. Glede na to, da sem stvar priključil na usmernik in se je displej prižgal domnevam, da je procesor preživel. Vrata imam sicer že popravljena - zamenjana je bila kompletna škatla. Potreboval bi načrt, da vidim za kake elemente gre. (v najslabšem primeru bom moral odpreti eno delujočo, da pridem do oznak - je pa zadeva v "sendvič konstrukciji, tako da je potrebno celo škatlo razkopati.
Kot zanimivost naj povem, da je elektroniko pokurilo na dveh enakih objektih na razdalji par km. Na vsakem objektu so tri vrata. Na obeh je pokurilo vata na enaki lokaciji. Skurilo je enake elemente.... ko sem brskal po spletu sem našel enake poškodbe elektronike na enem ruskem forumu ... Shocked ***Klik***
Glede na manjkajočo 7 nogo čipa bi lahko šlo za NCP1207 ? Ima še kak PWM čip manjkajočo 7 nogo? TNY imajo manjkajočo 6.

Avtor: SreckoKraj: Okolica Cerkna PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2017 7:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poskusi najti tukaj >>KLIK<< kateri čipi imajo to nogico prosto.

LP Srečko

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2017 11:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še nekaj čipkov, ki nimajo 7. nogice ter da je pin 4=GND, pin 8=VCC...:
NCP1337
NCP1230
NCP1308
NCP1271
...

Če še nisi preveč "pospravljal" se mogoče kje v kakem kotu škatle valja tisti delček pokrova čipa, zna biti še lepo vidna oznaka na njem, kar pa za skurjene upore ne drži.
Zato bi bilo 100% najboljše, če greš in razkoplješ delujoč sistem, narediš makro fotko, da se vidijo oznake vse oznake in je to to.

Šla je zgleda celotna linija zato preveri še (mosfet) tranzistor, ki je zraven na hladilcu.
Na tretji sliki sta zgleda skurjeni obe tuljavici/dušilki pred oranžnima relejema, se vidi deformacija in malce črnine na plati, vsaj glede na lepotici na drugi plati.
Na zadnji sliki pa ima upor lahko tudi luknjico in ni samo ožganina od skurjenega shunt upora. Think

Avtor: backbiter17Kraj: LJ in okolica PrispevekObjavljeno: Sre Sep 20, 2017 7:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še nekaj čipkov, ki nimajo 7.

TNY serija

lp,A

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Sre Sep 20, 2017 7:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
TNY nima šestega pina.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 6:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi meni je odneslo identično zadevo v času neviht. Mi smo sicer kupili novo plato iz podjetja B L T, vendar bi se dalo popravit tudi to skurjeno. Lahko pogledam v novi plati, kaj in kako je, če te zanima.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 9:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertz je napisal/a:
Tudi meni je odneslo identično zadevo v času neviht. Mi smo sicer kupili novo plato iz podjetja B L T, vendar bi se dalo popravit tudi to skurjeno. Lahko pogledam v novi plati, kaj in kako je, če te zanima.


Če ti ni potrebno razstavljat, te bi prosil za kako makro fotografijo.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pet Sep 22, 2017 8:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Upam, da se vidi dovolj dobro.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Sep 22, 2017 9:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Super, najlepša hvala. Imaš v dobrem sbeer

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2017 1:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale elektronika je očitno "klump od klumpa" Te dni ( vremenske neprilike in pogosti izpadi) je "ubilo" še eno. Naj povem, da gre za industijski objekt s priključno močjo ca 170kW Priklop do objekta je zemeljski kabel. Neposredno pred objektom je omarica na stebričku v katerem so prenapetostni odvodniki. V objektu je dosti avtomatike, krmilnikov, ter računalnik. Od vsega jih skupijo le vrata. Danes sem zmontiral še dodatne prenapetosnte odvodnike samo za vrata. Zanima me, če ima še kdo probleme s temi pogoni.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 1:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evil or Very Mad !#"%#$&#%$ Twisted Evil Twisted Evil

Šrot od šrota Twisted Evil

Danes pridem v službo... spet ne delajo ena vrata Evil or Very Mad
Fotografije povedo vse...


Imam že eno škatlo tega "šrota"



Nekajkrat smo jih še servisirali - mislim da je bil strošek servisa (menjava kompletne škatle) preko 500€. Sedaj sem trojne že predelal na "klasiko"

Avtor: eldi2011 PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 2:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To se da popraviti...

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 2:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Seveda se da, vendar če pa daš klasiko s kontaktorji noter je pa praktično za zmeraj.

Silvo, daj prilepi kako si predelal.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 3:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
eldi2011 je napisal/a:
To se da popraviti...


Ne rečem, da se ne da... sem pred časom prerisal celoten napajalnik. Ampak na vezju je "drobno" popolnoma vse na VN switcehrja, izključno s pokurjenimi vezicami.
Ne vem zakaj so pametnjakoviči naredili switcher med dve fazi?
Če pa je slučajno pokurilo še kaj na nizkonapetostnem delu switcher-ja - recimo kak mikrokontroler (na vezju jih je kar nekaj) pa ni kaj popravljat.
Pred časom sem sicer zagnal eno ploščo z zunanjim napajalnikom. Tam je bilo ostalo za napajalnikom "zdravo". Dve pa sta bili mrtvi.

Avtor: eldi2011 PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 6:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Napajanje med dvema fazama je zaradi univerzalnosti.
Imaš variante z enofaznim motorjem, kjer deluje tudi na 240V.
Čip je NCP1207B.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group